Fri10182019

Last update09:18:21

Технология Животноводство Noraida govju un cūku fermu būvniecības ieceres Priekulē
Четверг, 25 Февраля 2010 00:00

Noraida govju un cūku fermu būvniecības ieceres Priekulē

Автор 
Šodien Priekules novada domes sēdē vienbalsīgi tika noraidītas govju un cūku fermu būvniecības ieceres Priekulē, informēja Priekules novada domes priekšsēdētājas vietniece Arta Brauna.

Iepriekš domes Tautsaimniecības un attīstības komitejas sēdē jau nolemts noraidīt govju un cūku fermu būvniecības ieceres pagastā un virzīt attiecīgus lēmumprojektus izskatīšanai novada domes sēdē.


Komiteja nolēma neatbalstīt būvniecības ieceres, jo būvniecības ierosinātājs - SIA "Arājs AB" - nebija iesniedzis visus Ministru kabineta noteikumos "Paredzētās būves publiskās apspriešanas kārtība" minētos materiālus un informāciju - būvniecības ieceres metu, aprakstu, apbūvējamā zemesgabala fotoattēlus, būvtāfeli, aprakstu par būvniecības ieceres iespējamo ietekmi uz attiecīgās administratīvās teritorijas vai reģiona vidi, infrastruktūru, iedzīvotāju sadzīves apstākļiem un nekustamo īpašumu vērtību.

Sabiedriskajā apspriešana par govju un cūku novietņu būvniecības ieceri Priekules novadā noskaidrojies, ka lielākā daļa iedzīvotāju iebilst pret Dānijas uzņēmēja plāniem būvēt pagastā mājlopu kūtis.

Būvniecības ieceres publiskajā apspriešanā saņemtas 879 iedzīvotāju aptaujas lapas. Par govju novietnes būvniecības ieceri saņemtas 317 noraidošas un 14 atbalstošas aptaujas lapas. Savukārt cūku kūts būvniecības iecere noraidīta 535 aptaujas lapās, bet atbalstīta 13 gadījumos.

Iedzīvotāji savas iebildes pret mājlopu novietņu būvniecību galvenokārt pamatojuši ar iespējamo vides un gaisa piesārņojumu, ka arī ar to saistīto varbūtējo blakus esošo nekustamo īpašumu vērtības samazinājumu.

LETA

{jcomments on}
Прочитано 10380 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Другие материалы в этой категории: « Cавельевы и их страусы No Jorkšīras rukšiem top Vaiņodes bekons »
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO