Sun06162019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок FP atklāj PVN krāpniekus gaļas tirgū
Четверг, 10 Февраля 2011 00:00

FP atklāj PVN krāpniekus gaļas tirgū

Автор 
Finanšu policija atklājusi gaļas tirgotāju grupējumu, kas vairāk kā gadu izvairījies no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).


Pirmdien pēc vairākām kratīšanām Rīgā, Saldū un Jūrmalā Finanšu policija apturēja krāpšanas grupējuma darbību, kura ietvaros vairāki uzņēmumi vairāk kā gadu realizēja Latvijā no Vācijas ievestu produkciju ar likuma prasībām neatbilstošiem kravas pavaddokumentiem un izvairījās no PVN nomaksas.

Kopumā izdarītas 14 kratīšanas vairāku uzņēmumu birojos, automašīnā "Toyota Land Cruiser" un amatpersonu dzīvesvietās Rīgā, Saldū un Jūrmalā. Kratīšanās izņemtas 25 tonnas gaļas, likuma prasībām neatbilstoši noformēti kravas pavaddokumenti, uzņēmumu zīmogi, reģistrācijas dokumenti, bankas kartes, datori un zibatmiņas, kā arī citi būtiski pierādījumi. Reģistrācijas dokumentos uzņēmumi kā darbības veidus bija norādījuši gaļas piegādi uz Latviju un elektropreču tirdzniecību Eiropas Savienības ietvaros.

VID informē, ka kādai no uzņēmuma amatpersonām izdevās iznīcināt daļu pierādījumu, sadedzinot tos izlietnē, tomēr Finanšu policijas rīcībā nonākušie pierādījumi, kā arī cita izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka uzņēmumi, kuros tika veiktas kratīšanas, bija izveidoti ar mērķi realizēt produkciju, izvairoties no pievienotās vērtības nodokļa nomaksas.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka komersanti arī šo gaļas produkciju bija plānojuši realizēt Latvijas tirgū, piegādājot to gaļas pārstrādes uzņēmumiem gan Rīgā, gan citur Latvijā.

Izmeklētāji arī atklāja, ka viens no komersanta klientiem bija arī uzņēmums, kas VID Finanšu policijas pārvaldes redzeslokā ir nonācis arī saistībā ar dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, tajā skaitā arī elektronisko kases aparātu pārprogrammēšanu, tādējādi izvairoties no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Kriminālprocesā aizturētas divas personas, no kurām vienai trešdien tiesa piemēroja apcietinājumu, bet otrai personai ir aizdomās turamās personas statuss un piemērots ar apcietinājumu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kratīšanas laikā izņemtā gaļas produkcija ir nodota glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Zaudējumu apjoms, ko komersanti ar savu darbību nodarījuši valsts budžetam, tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.Прочитано 6432 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO