Sun07212019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Latvijā ar īpašu līmi gaļu kopā nelīmē
Четверг, 10 Июня 2010 00:00

Latvijā ar īpašu līmi gaļu kopā nelīmē

Автор 
Noliedzot izskanējušās bažas par gaļas līmi izmantošanu, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) skaidro, ka Latvijas ražotāji nedrīkst izmantot trombīnu gaļas produktu ražošanā, ceturtdien vēsta laikraksts «Dienas Bizness».
PVD sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Meistere stāsta, ka šobrīd Latvijā trombīns nav iekļauts atļauto pārtikas piedevu sarakstā. Arī Latvijas gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas izpilddirektors Jānis Zutis norādīja, ka Latvijā nav bijuši gadījumi, kad gaļas ražošanā tiktu pielietotas kādas nezināmas izcelsmes pārtikas līmes.

Trombīnu jeb gaļas līmi iegūst no liellopu un cūku gaļas un var izmantot gaļas gabalu savienošanai.

Tomēr ir izteiktas bažas par to, ka iepriekš gaļas produktu ražošanā Latvijā gaļas līme ir tikusi izmantota.
Reklāma

PVD skaidro, ka gaļas ražotājus pārbauda trīs reizes gadā, tādējādi pārliecinoties, vai uzņēmumi savā darbībā ievēro visus priekšnoteikumus.

Līdz šim, veicot uzraudzību, PVD nav konstatējis, ka uzņēmumi gaļas produktu ražošanā izmantotu trombīnu.

No trešajām valstīm sarkano gaļu Latvijā faktiski neieved, tādēļ arī uz robežas PVD gaļas līmes izmantošanu nav konstatējis. To noteikti konstatētu, jo pārbaudes laikā tiek kontrolēti gan preces pavaddokumenti, gan marķējums, kur šī informācija parādās, tā PVD pārstāve.

Diskusijas par trombīnu sākās pēc tam, kad Eiropas Komisija bija ierosinājusi iekļaut liellopu un cūkgaļas trombīnu Eiropas Savienības (ES) pārtikas piedevu sarakstā.

Eiropas Parlamenta deputāti jau uzsvēruši, ka šādi gaļas produkti rada patērētāju maldināšanas risku. Tāpat būtu augstāks infekcijas risks, jo gaļas gabalu savienošanas process ievērojami palielina virsmas platību, kas varētu būt inficēta ar baktērijām, tajā skaitā, salmonellu.

Pašlaik dalībvalstis var izlemt patstāvīgi, atļaut vai neatļaut trombīna lietošanu kā pārstrādes palīglīdzekli. Saskaņā ar ES noteikumiem pārtikas piedeva ES var tikt atļauta tikai tad, ja tā dod labumu patērētājiem un tos nemaldina.

Apollo

{jcomments on}

Прочитано 5831 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO