Wed03202019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Cenu karuselī brīdina par spekulantiem
Понедельник, 23 Августа 2010 00:00

Cenu karuselī brīdina par spekulantiem

Автор 
Uzņēmēji brīdina par spekulantu uzdarbošanos un uzsver, ka būtiskai pārtikas cenu celšanai nav pamata, ziņo Dienas Bizness. Taču vienlaikus, kaut arī konkrētas prognozes vēl nav zināmas, jo kopējā aina var nedaudz mainīties, uzņēmēji norāda, ka rudenī ar mazliet dārgāku pārtiku tomēr būs jārēķinās.

«Papildus apgrūtinājumu Latvijas ražotājiem rada ne tikai graudu cenu pieaugums, bet arī ierobežotas iespējas tos iegādāties no vietējiem audzētājiem, jo tirgū darbojas treideri un tirgus spekulanti, kuri uzpērk lielu graudu apjomu eksporta mērķiem. Tas, savukārt, veido bīstamu situāciju, kuras rezultātā Latvijas graudu pārstrādātāji un lauksaimniecības produktu ražotāji būs spiesti iepirkt importa graudus,» uztraukumu pauž Putnu fabrikas Ķekava valdes priekšsēdētājs Vitālijs Judins. Viņaprāt, nav pieļaujami iepriekšējo gadu pieredzētie spekulatīvie produktu iepirkšanas un ierobežotās pārtikas pieejamības gadījumi mazumtirdzniecības tīklos un mākslīgi radītā ažiotāža.

Arī Lauksaimniecības Tirgus veicināšanas centra direktore Ingūna Gulbe norāda, ka pasaulē ir pietiekami graudu uzkrājumi, līdz ar to nav pamata lielai cenu uzskrūvēšanai, kas vērojama biržas spekulāciju dēļ. «Vienkāršajiem jeb pirmās nepieciešamības produktiem cenas nekāps, bet pārējiem produktiem tās celsies. Iemesls – izejvielu cenu kāpums,» tā viņa.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

{jcomments on}
Прочитано 5510 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO