Mon05202019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Kurzemes bekons ražos uz pilnu klapi
Среда, 20 Февраля 2008 02:00

Kurzemes bekons ražos uz pilnu klapi

Автор 

SIA Kurzemes bekons, ieguldot ap 10 miljoniem eiro, pabeidzis cūkkopības kompleksu Vaiņodes pagasta Smaidās.
Kurzemes bekons

SIA Kurzemes bekons ir projekta attīstītājs, bet cūkkopība ir saistītā uzņēmuma — uzņēmējam Andrim Griģim piederošās SIA GDG holdings (iepriekš SIA Griģis un Co) pārziņā. Līdz ar to būšot nodrošināts pilns ražošanas cikls gan pašā cūkkopības kompleksā, gan arī pārstrādē — graudu audzēšana, lopbarības izgatavošana, gaļas ražošana un gaļas pārstrāde, Db pastāstīja SIA GDG holdings izpilddirektors Valdis Pirktiņš.

 

Vairāk tiek pašiem

 

Pašreiz kompleksā ir aptuveni 15 000 cūku, no tām — 2000 sivēnmātes. Kompleksa maksimālā jauda, kā jau Db vairakkārt rakstīja, ir aptuveni 30 000 cūku gadā. Ražība esot laba — vidēji 10,6 sivēnu no sivēnmātes, atbirums esot tikai 2—3 %. Vairāk nekā puse no saražotās cūkgaļas tiek patērēta GDG holdingam piederošajā gaļas pārstrādes ražotnē, kur top produkcija ar zīmolu Kurzemes bekons.

 
Pārējās cūkas firma piegādā citiem gaļas ražotājiem. «Viens no mūsu klientiem ir firma Lido, kas liecina, ka cūkgaļas kvalitāte ir ļoti laba, jo šī firma nepirktu nekvalitatīvu produktu,» apgalvoja V. Pirktiņš. Pašreiz nav spoža tirgus situācija — gaļas iepirkuma cena joprojām Latvijā ir ļoti zema, bet lopbarībai cena pērn cēlās par 70 %, Db situāciju skaidroja fermas vadītājs Uģis Melnbārdis. «Cūku realizācija ir ierobežota laikā — kad cūka nobarota, tā jākauj, jo pāraugušai cūkai gaļas kvalitāte vairs neatbilst standartiem,» norāda fermas vadītājs. «Jā, tirgus situācija pašreiz tāda ir, taču tā nav ilgstoša — jau tuvāko divu — trīs mēnešu laikā tai jāuzlabojas,» prognozēja GDG holdinga īpašnieks Andris Griģis. Tomēr mazo cūkaudzētāju izredzes izdzīvot šajos tirgus apstākļos līdzinoties nullei, tāpēc arī biznesa plāns bijis tik vērienīgs.

«Esam vieni no nedaudzajiem gaļas pārstrādātājiem, kas, pateicoties jaunajam cūkkopības kompleksam, paši sevi 100 % apmērā nodrošina ar pamatizejvielu,» apgalvo SIA GDG holdings izpilddirektors Valdis Pirktiņš. FOTO: VĒSMA LĒVALDE, DB

 

Valdis  

 

Pretendēs uz atbalstu

Komplekss uzbūvēts par pašu līdzekļiem, šim nolūkam izmantojot kredītu. Pilnam ražošanas ciklam pietrūkst pašu lopkautuves. Projekts esot jau gatavs, un jāgaida, kad atvērs atbilstošu ES atbalsta programmu, pastāstīja V. Pirktiņš. Otra iecere uzņēmējam Andrim Griģim saistās ar biogāzes ražošanu. Cūkkopības kompleksā uzstādītas divas mēslu uzglabāšanas tvertnes ar 4,5 tūkst. m3 ietilpību, kas varētu nodrošināt biogāzes ražošanas izejvielu.

Db rakstīja (07.06.2006.), ka Liepājas rajona Vaiņodes pagastā aptuveni 2,3 ha lielā platībā top šis cūkaudzēšanas komplekss. To bija plānots nodot ekspluatācijā 2007. gadā, būvniecību ievērojami aizkavēja laika apstākļi.

 

 

Cūkkopības komplekss Smaidas

Nozare: cūkkopība

Īpašnieks: SIA GDG holdings

Jauda: 30 000 cūkas gadā

Ieguldījumi: ap 10 milj. eiro

Plānotais apgrozījums 2008. g.: ap 3,5 milj. Ls

Strādā: 15 darbinieki

Atrodas: Liepājas raj. Vaiņode

AVOTS: SIA GDG HOLDINGS

Vēsma Lēvalde, Dienas bizness


{jcomments on}
Прочитано 7389 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Другие материалы в этой категории: « Rīgas miesnieks ieies biržā Tukumniekus «pārmet» uz Latgali »
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO