Fri03222019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок PVD aicina uzmanīties no inficētas gaļas
Понедельник, 14 Июня 2010 00:00

PVD aicina uzmanīties no inficētas gaļas

Автор 
Sākoties pikniku sezonai un tuvojoties Līgo svētkiem, kas nozīmē gaļas patēriņa pieaugumu, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina nelietot uzturā nezināmas izcelsmes gaļu, lai pasargātu sevi no zarnu infekcijas slimībām un parazitārās infekcijas slimības trihinelozes.

Latvijā 2007. un 2008. gadā trihineloze konstatēta četriem, 2009. gadā deviņiem cilvēkiem, bet šī gada pirmajos trīs mēnešos jau trim cilvēkiem. No Baltijas valstīm zemākā saslimstība ar trihinelozi pagājušajā gadā ir bijusi Igaunijā. Tur trihineloze konstatēta tikai vienam cilvēkam, savukārt Lietuvā saslimstība ir bijusi visaugstākā – trihineloze konstatēta 115 cilvēkiem.
PVD informē, ka trihineloze ir plaši izplatīta Latvijas meža dzīvnieku vidū. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR laboratorijā trihinelozes ierosinātājs pēdējos gados konstatēts 77 % izmeklēto lapsu un 71 % izmeklēto jenotsuņu, bet lūšiem un ežiem pat 100 % gadījumu. Ar trihinelozi iespējams inficēties, lietojot uzturā nepietiekami svaigu vai termiski apstrādātu svaigu cūkas vai medījuma gaļu, kas inficēta ar Trichinella dzimtas parazītisko tārpu kāpuriem.

Visās PVD uzraudzībā esošajās kautuvēs kautās cūkas tiek laboratoriski izmeklētas uz trihinelozi. Kopš 2002. gada nevienā kautuvē kautai cūkai trihineloze nav konstatēta, tādēļ visdrošāk gaļu ir iegādāties legālās tirdzniecības vietās – veikalos un tirgos, kur nonāk tikai legāli kauta, laboratoriski pārbaudīta gaļa, norāda PVD. Ja tomēr iegādāta mājās kauta dzīvnieka gaļa un tā nav laboratoriski pārbaudīta uz trihinelozi, tā jāsadala pēc iespējas mazākos gabalos un termiski jāapstrādā augstā temperatūrā.

db.lv
{jcomments on}
Прочитано 6265 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO