Sat12142019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Sergejs Čilikins: „Gaļas kombināta bankrots nav izdevīgs”
Четверг, 30 Июля 2009 00:00

Sergejs Čilikins: „Gaļas kombināta bankrots nav izdevīgs”

Автор 
„Daugavpils gaļas kombināta” darbinieki ir neizpratnē un uztraucas, jo kombināts atzīts par maksātnespējīgo. Par iespējamiem problēmu risinājumiem D-fakti.lv pajautāja jaunajam vadītājam, uzņēmuma pārvaldniekam Sergejam Čilikinam.

- Vai šodien uzņēmums ir parādā darbiniekiem?

- Iegādājoties pagājušā gadā uzņēmumu „Daugavpils gaļas kombināts” Igaunijas uzņēmums “Uvic AS”, viennozīmīgi, rēķinājās, ka gaļas kombināts būs rentabls. Šodien uzņēmums nav parādā darbiniekiem, algas tiek maksātas. Dažreiz gadās aizturēt algu, bet ne vairāk kā uz divām nedēļām. Diemžēl, algas ir samazinātas, jo ir samazinājušies ražošanas apjomi. Nevarējām izvairīties arī no štatu samazināšanas, kaut gan visi vadošie speciālisti strādā.

- Kāpēc uzņēmums atzīts pa maksātnespējīgo?

- 2009.gada martā mēs zaudējām 50% no apgrozības līdzekļiem. 2009.gada februārī-martā banka nepagarināja kredītlīgumu apgrozības līdzekļiem un noņēma no uzņēmuma konta aptuveni 100 tūkstošus latus. Aprīlī „Uvic AS” ar mērķi saglabāt uzņēmumu iesniedza tiesai prasības pieteikumu par uzņēmuma atzīšanu par maksātnespējīgo. Jūnijā ar tiesas lēmumu uzņēmums atzīts par maksātnespējīgo. Par uzņēmuma tālāko likteni lems kreditoru sapulce.
Šodien gaļas kombināts ir parādā kreditoriem, bet mums arī ir parādā. Dotajā situācijā nevienam nav izdevīgs uzņēmuma bankrots. Es ceru, ka kreditoru sapulcē tiks pieņemts lēmums par tā sanāciju. Mans kā menedžera uzdevums – organizēt darbu tā, lai gaļas kombināts strādātu bez zaudējumiem un attīstītos, neskatoties uz sarežģītajiem ekonomiskiem apstākļiem.

- Vai, Jūsuprāt, ir vismaz kādi pamati optimismam?

- Uzņēmumam ir potenciāls, lai iziet no krīzes. Veiksmīgai attīstībai nepieciešami jaunie tirgi un jaunā produkcija.
Gaļas kombināts 2008.gadā pamatā strādājis Latgalē, kur realizēja 60% no visas produkcijas. Lai palielināt pārdošanas apjomus, kompānija aktivizē pārdošanas iespējas Igaunijā, Krievijā, Rīgā un Rīgas rajonā, tajā skaitā ar mātes uzņēmuma dīleru kompāniju palīdzību.
Lai izstrādāt un ieviest jaunus produktus, uzņēmums piesaista tehnologus no citām organizācijām, tajā skaitā no citām valstīm.

- Jums izdevās izpildīt visas produkcijas kvalitātes prasības no Krievijas puses?

- Tik tiešām, tagad mūsu kaimiņi izvirza ļoti augstas prasības pret pārtikas produktu kvalitāti. Arī muitas nodevas ir augstas – no katra kilograma mēs maksājam vienu eiro. Mūsu produkcija Krievijas pircējam nav lēta, bet mēs vēlamies, lai to pirktu, tāpēc kvalitāte – lieliska, viss – premium klases, no labākām izejvielām.

- Jūs iepērkat gaļu no Latvijas zemniekiem?

- Liellopu gaļu mēs iepērkam Latvijā, bet cūkgaļu – Vācijā.

- Vai ir kādas mūsu ekonomikas atdzīvināšanas un problēmu atrisināšanas iespējas?

- Daudzas valstis devalvēja savu valūtu, pie kam izdarīja to mierīgi. Ja Latvija spertu šo soli, tas, viennozīmīgi, palīdzētu eksportieriem – lauksaimniecības produkcijas, pārtikas produktu ražotājiem un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Eksporta pieaugumam sekotu arī citu ekonomikas nozaru izaugsme.

Albīna Davidenko
D-fakti

{jcomments on}

Прочитано 6953 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO