Sun02172019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Uvic: gaļas pusfabrikātu patēriņš pieaug
Понедельник, 25 Января 2010 02:00

Uvic: gaļas pusfabrikātu patēriņš pieaug

Автор 

Ekonomiskās lejupslīdes apstākļos iedzīvotāji Baltijas valstīs, tai skaitā arī Latvijā, aktīvi pērk gaļas pusfabrikātus.
Uvic

Šī tendence ir saistīta gan ar vispārējo cenu krišanos, gan ar produkcijas kvalitātes uzlabošanos un būtisku sortimenta paplašināšanu, norāda Igaunijas gaļas pārstrādes uzņēmuma Uvic vadība.
«2009.gadā turpinājās stabils gaļas pusfabrikātu popularitātes pieaugums Baltijas valstu iedzīvotāju vidū. Realizācijas apjomi pieauga par 10%, kas lielā mērā ir saistīts ar patērētāju jūtīgumu pret cenas un kvalitātes savstarpējo atbilstību ekonomiskās lejupslīdes apstākļos,» norāda Uvic finanšu direktors Markuss Kirsbergs.

Kompānija šogad un nākamgad prognozē tālāku pusfabrikātu tirgus pieaugumu 2.5-3% robežās, tomēr šajā jomā strādājošo kompāniju tirgus pozīcijas diezin vai radikāli izmainīsies. Uzņēmums paredz eksporta pieaugumu Latvijā 2010 - 2011.gadā par aptuveni 10% gadā.

Uvic tirgus daļa saldēto gaļas pusfabrikātu segmentā Igaunijā ir 75%, Latvijā — 25%, Lietuvā — 20%. Uzņēmums savu produkciju eksportē arī uz Vāciju un Somiju.

Uvic galvenās preču grupas ir pelmeņi, frikadeles, saldētas zivis. Uvic ražošanas jaudas sasniedz 1800 t produkcijas mēnesī. Latvijā Uvic pieder gaļas pārstrādes uzņēmums Daugavpils gaļas kombināts R, kam pērn tika ierosināta maksātnespējas procesa lieta, un 40% liela daļa Saldus pilsētā esošajā saldējuma ražotājā Druvas pārtika. Kopā Uvic uzņēmumos strādā 160 cilvēku. Pērn Uvic apgrozījums bija 260.5 miljoni EEK (16.9 miljoni EUR), peļņa – 25.5 miljoni EEK (1.7 miljoni EUR).

db.lv

{jcomments on}

Прочитано 7489 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO