Thu05232019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Krievijas inspektori pārbaudīs Latvijas eksportētājus
Четверг, 08 Октября 2009 00:00

Krievijas inspektori pārbaudīs Latvijas eksportētājus

Автор 
Latvijā jaunnedēļ ieradīsies Krievijas Federācijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta inspektori, lai veiktu to Latvijas dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu ražotāju pārbaudes, kuri izteikuši vēlmi savu produkciju eksportēt uz Krieviju.
 
Krievijas atbildīgā dienesta inspektori inspekcijas uzsāks pirmdien, 12. oktobrī, un darbu turpinās divas nedēļas, pārbaudot 16 uzņēmumus, kas nodarbojas ar dzīvnieku kaušanu, gaļas sadali un pārstrādi, 8 piena pārstrādes uzņēmumus, 3 dzīvnieku fermas, 1 saldētavu un 1 dzīvnieku izcelsmes proteīnu pārpakotāju, informē PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.
Kā zināms, Krievijā dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus drīkst ievest tikai tādi uzņēmumi, kuru saražotā produkcija atbilst Krievijas prasībām un kurus ir pārbaudījis Krievijas Federācijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests. Krievijas inspektoru pārbaudes nav nepieciešamas vienīgi zvejas produktu ražotājiem, jo šī gada sākumā Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un Krievijas kompetentā uzraudzības iestāde parakstīja memorandu, kas paredz, ka visas nepieciešamās potenciālo eksportētāju pārbaudes veic Latvijas PVD, savukārt Krievijas dienests, paļaujoties uz Latvijas PVD sniegtajām garantijām par uzņēmumu atbilstību Krievijas prasībām un produkcijas nekaitīgumu un drošumu, pārbaudītos uzņēmumus iekļauj atzīto eksportētāju sarakstā.

 
Patlaban uz Krieviju savu produkciju drīkst eksportēt 64 ražotāji, no tiem 9 uzņēmumi, kas nodarbojas, ar dzīvnieku kaušanu, sadali un pārstrādi, 11 piena pārstrādes uzņēmumi, 2 olu produktu ražošanas uzņēmumi, 31 zvejas produktu apstrādes uzņēmums, 4 dzīvnieku barības ražošanas uzņēmumi, 7 cūku novietnes, kas nodarbojas ar kaušanai paredzētu cūku audzēšanu.
Avots: Db.lv
 
{jcomments on}

Прочитано 6403 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO