Mon05202019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок SIA “Servilat” - stabils tirgus spēlētājs jau 10 gadus
Четверг, 11 Июня 2009 02:00

SIA “Servilat” - stabils tirgus spēlētājs jau 10 gadus

Автор 

Servelāde ar ķiršu, konjaka un ruma garšu, "Valkas", "Jubilejas", "Servilat" dūmdesas un malkas melnie žāvējumi, dažādas gaļas veidi un ruletes - tā ir produkcija, ar ko lepojas Valkas gaļas pārstrādes uzņēmuma "Servilat" īpašnieki.

 

Tas ir pirms 10 gadiem radīts ģimenes uzņēmums, kur savas zināšanas un enerģiju iegulda valdes priekšsēdētāja Inese Semjonova, vīrs Igors, meita Dana Nuruļļina, dēls Mareks un znots Mihails.

Inese atklāj sava uzņēmuma pirmsākumus - no zemniekiem nopirkuši govi, to nokāvuši, bet gaļu veduši pārdot uz Rīgu. Par iegūto naudu atkal pirkuši dzīvu lopu, kāvuši, bet gaļu pārdevuši. Tā pamazām veidojies starta kapitāls, kai uzsāktu pārstrādes uzņēmuma veidošanu.


Pašlaik ražotnē nodarbināti gandrīz 70 Valkas un apkārtējo pagastu iedzīvotāji. Darba devēji parūpējušies, lai darbinieki uz vietas varētu paēst siltas pusdienas ar trim ēdieniem, kas izmaksā 80 santīmus dienā. Darba režīms uzņēmumā ir stingri noteikts ar pusdienas laiku un divām tā saucamām "pīppauzēm".

SIA “Servilat” valdes priekšsēdētāja Inese Semjonova uzskata, ka arī turpmāk uzņēmums attīstīsies un ražos arvien labāku produkciju.

 

Pašiem savs "Ferrari"

Ražotājiem izsenis gada sākums bijis pārdošanai ne tik veiksmīgs laiks, tomēr I. Semjonova ir pārliecināta, ka pavasarī latvieši sāks iet zaļumos un vairāk arī ēst gaļu un tās izstrādājumus, jo "latviešu tauta ir lieli gaļēdāji".

 Uzņēmumā dienā vidēji saražo aptuveni četras tonnas produkcijas, kas nonāk ne vien vietējā Latvijas tirgū, bet vismaz 25 procenti no saražotā tiek pārdoti Baltijas valstīs - Igaunijā un Lietuvā.


Ineses pārziņā ir uzņēmuma finanses un ekonomikas jautājumi, kā arī licencētās lopkautuves dokumentācija. Viņa ir tā, kas domā par ražotnes attīstības iespējām. Vadītāja pamatoti lepojas ar vārīto desu ražošanas iekārtu - tā saucamo "kuteri", kas iegādāta ar Eiropas Savienības strukturālo fondu atbalstu gandrīz par 200 tūkstošiem eiro. I. Semjonova ir pārliecināta, ka bez šīs iekārtas nemaz nevar saražot kvalitatīvas vārīto desu šķirnes un sardeles.


Inese jauno iekārtu mēdz dēvēt par savu "Ferrari", jo tā ir šīs pasaules slavenās firmas ražojums. Ik pēc diviem gadiem valcēnieši dodas uz Vācijas pilsētu Ufu, kur iepazīstas ar jaunākajiem sasniegumiem ražošanas iekārtās, kas domātas gaļas pārstrādei un ražošanai.

 I. Semjonova cer, ka izdosies savā īpašumā iegūt arī pilnīgi jaunu un modernu vakuuma iepakojuma līniju, kas ļaus uzņēmumam preci iepakot mūsdienīgā veidolā. Tas šobrīd tirgū spēlē svarīgu lomu. Uzņēmuma vadītāja ik reizi no komandējumiem pārved jaunas idejas, kuras varētu ieviest arī savā uzņēmumā.

 Viņa sapņo par tādas desas ražošanu, kurai apvalka vietā būtu dažādu veidu pipari. Vācijā tā ir pieprasīta delikatese. Pašlaik gan tas vēl ir ideju līmenī, bet "nekad nesaki nekad".

Galvenā tehnologa Vjačeslava Beņina aizraušanās ir govju figūriņu krāšana.

Nespēj sevi iedomāties citā vietā

Ražošanas daļas vadītāja Dana Nuruļļina atklāj, ka reizēm strādāt komandā ar vistuvākajiem cilvēkiem ir sarežģīti, tomēr ne neiespējami. Viņa sev vairs nevarot iedomāties citu nodarbošanos, jo strādāt kopā ar mammu esot liels izaicinājums.

Dana mammu vērtē kā uzņēmīgu, prasīgu, enerģisku un pret darbiniekiem taisnīgu vadītāju. Pati viņa vairāk nodarbojas ar ražošanas ceha procesa organizēšanu un vadīšanu, kā arī kopā ar tehnologu Vjačeslavu Beņinu strādā pie jaunu receptūru radīšanas.

Dana lepojas, ka stāvējusi klāt mēles un pēc garšas maigās vistas ruletes un firmas šašļiku ražošanas uzsākšanas. Ne viens vien pircējs atzinīgi izteicies par "Servilat" šašļikiem. Tā kvalitātes un garšas pamats ir gaļas izvēle. Dana ir pārliecināta, ka neviena marināde un garšvielas nespēj aizvietot gaļu, kurai jābūt bez lieliem taukumiem un cīpslām.

Vienu no jaunumiem - vistas šķiņķu ruleti -, Dana uzskata par īstu delikatesi, kas pie sirds ies tiem, kuri ikdienā nevēlas uzturā lietot pikantus, žāvētus vai sāļus gaļas izstrādājumus.

Ražošanas daļas vadītāja Dana Nuruļļina ar kuterētāju Arti Reinsonu lepojas ar ražošanas ceha “sirdi” - jauno vārīto desu ražošanas iekārtu.

 

Māka - pārdot

Pirms diviem gadiem ceļu no Rīgas līdz Valkai pirmo reizi mēroja uzņēmuma galvenais tehnologs Vjačeslavs Beņins. Nu viņš dzīvo Valkā un ir pārliecināts, ka viņa darba vieta vēl ilgi būs SIA "Servilat".

Gaļas pārstrādes uzņēmumos speciālists nostrādājis vairāk nekā 12 gadus, tāpēc ir pārliecināts par savām zināšanām un profesionālo varēšanu. Tehnologs ir pārliecināts, ka mūsdienās nav māka ražot kvalitatīvu un dārgu izstrādājumu, māka ir saražoto pārdot. Tas ir galvenais nosacījums, lai uzņēmums izdzīvotu un arī attīstītos.

Nenoliedzami, arī valcēniešiem ir jārēķinās ar pirktspējas samazināšanos, tomēr tas nekavēs arī turpmāk strādāt pie jaunu produktu radīšanas un esošo kvalitātes noturēšanas.

 

Inga Karpova

ziemellatvija.lv

 

 

 

Прочитано 9327 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO