Tue07232019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Gaļas pārstrādes uzņēmums SIA "Lankalni" iesniedzis maksātnespējas pieteikumu
Пятница, 08 Января 2010 00:00

Gaļas pārstrādes uzņēmums SIA "Lankalni" iesniedzis maksātnespējas pieteikumu

Автор 
Gaļas pārstādes uzņēmums SIA "Lankalni" 5.janvārī Kuldīgas rajona tiesā iesniedzis maksātnespējas pieteikumu, aģentūru LETA informēja Kuldīgas rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Marija Balēvica.Tiesa maksātnespējas lietu plāno skatīt 4.februārī plkst.10. Uzņēmuma maksātnespējas administrators pagaidām nav nozīmēts.

SIA "Lankalni" 2009.gada septembrī sāka likvidācijas procesu, un ražošana uzņēmumā tika apturēta.

"Lankalnu" īpašnieks Juris Jaunzems iepriekš stāstīja, ka sākusies "Lankalnu" pašlikvidācija un ražošana apturēta. "Notiek sarunas ar Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmumu "Biovela group" par kautuves pārdošanu, taču interesi par mūsu kautuvi izrādījuši arī citi pircēji. Savukārt saimniecības tirdzniecības vietas - specializētos veikalus - esam iznomājuši Rēzeknes gaļas kombinātam," septembrī stāstīja Jaunzems.

Telefonsarunā Jaunzems nevēlējās sīkāk komentēt, kāpēc sākta uzņēmuma pašlikvidācija, vien norādīja, ka, strauji samazinoties iedzīvotāju pirktspējai, turpināt darbu nebija iespējams.

SIA "Lankalni" kautuve atrodas Skrundas novada Nīkrāces pagastā.

Kā ziņots, "Lankalni" 2008.gadā strādāja ar 378 281 lata zaudējumiem, bet uzņēmuma neto apgrozījums bija 4,43 miljoni latu, kas bija nedaudz vairāk nekā 2007.gadā.

Jau ziņots, ka 2007.gadā uzņēmums nopelnīja 16 990 latus, 2006.gadā - 2456 latus. Savukārt uzņēmuma apgrozījums 2007.gadā bija 4 384 019 lati, bet 2006.gadā - 3 753 316 lati.

"Lankalni" savu darbību sāka 1993.gada 7.jūlijā. Savu darbību uzņēmums sāka ar nelielu gaļas pārstrādes ražotni. "Lankalni" vieni no pirmajiem Latvijā ieguva Eiropas Komisijas Eiropas Savienības veterināro sertifikātu. 2001.gada vasarā tika paplašinātas ražošanas telpas, uzcelts otrais stāvs un uzbūvēta Eiropas Savienības prasībām atbilstoša lopkautuve. Projektu līdzfinansējumā tika apgūti SAPARD naudas līdzekļi.

"Lankalnu" pamatkapitāls 100% pieder fiziskai personai - saimniecības direktoram Jurim Jaunzemam.

Zemnieku saimniecības pamatdarbība bija gaļas iepirkšana, pārstrāde un realizācija, gaļas vairumtirdzniecība un starpniecība gaļas tirgū. Papilddarbība bija gaļas mazumtirdzniecība un veikalu tīkls, kurš sastāvēja no 14 mazumtirdzniecības veikaliem Liepājā, Aizputē, Skrundā, Kuldīgā, Sabilē, Kandavā, Ventspilī, Saldū un Rīgā. Sekmīgi tika uzsākta un veidojās sadarbība ar Skandināvijas un Eiropas Savienības valstu uzņēmējiem produkcijas tirdzniecībā. Saimniecība ar savu transportu piegādāja preci katru dienu tirdzniecības tīklam, kā arī klientiem. Uzņēmums veica liellopu un cūku iegādi, izmantojot savu transportu.

Ražošanas jauda saimniecībā diennaktī ļāva pārstrādāt 500 cūkas un 120 liellopus.
LETA

{jcomments on}

Прочитано 6438 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO