Thu06202019

Last update09:18:21

Среда, 31 Марта 2010 02:00

LOSP: halal kaušanā nav pretrunu

Автор 
Pēc halal metodes kautajā veidā nav nekādu pretrunu, jo kaušanas procesā tiek ievērotas islāma tradīcijas.
Halal

To apliecina arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, kurš kopā ar citiem nozares speciālistiem apmeklējis pagaidām Latvijā vienīgo kautuvi, kura veic kaušanu pēc šādas  metodes. Kaušanas procesā tiekot ievērotas visas prasības.

 Eiropas Savienības un pasaules tirgū halal gaļa trūkst; tendences pasaulē un  Latvijas klimatiskie apstākļi paver iespējas zemniekiem pārorientēties tieši uz gaļas ražošanu. Tas, ka pēc  LOSP  iniciatīvas tika panākti grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā ir tikai apsveicams fakts, jo veicinās vismaz vienas nišas produktu eksporta iespējas, tādējādi radot pienesumu Latvijas tautsaimniecībai. 

Organizācija norāda - ir neizprotami, ka notiek cīņa vienlaicīgi par tautsaimniecības attīstību un vienlaicīgi arī par tās bremzēšanu, ko pierāda fakts, ka 31.martā daži deputāti vēlas panākt halal gaļas ražošanas pārtraukšanu Latvijā.  LOSP uzsver, ka tieši tāpēc ir jāveic sabiedrības izglītošana, lai nerastos nepārdomāti pārpratumi, kas šajā gadījumā liellopu un jēra gaļas nozares var novest pie iznīcības.

Arī Latvijas gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas izpilddirektorsJānis Zutis pauž neizpratni par  Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomes ( Padome) pausto paziņojumu par  negatīvo attieksmi pret praksi, saskaņā ar kuru dzīvnieku kaušana tiek veikta ar metodi bez iepriekšējas apdullināšanas. Neizpratni raisot arī fakts, ka  pēdējo nedēļu laikā Padome vairakkārt paudusi diametrāli pretēju viedokli.  Padome arī secinājusi, ka ekonomiskā labuma Latvijai no šis metodes ieviešanas pagaidām nav.

Db.lv

{jcomments on}

Прочитано 7143 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO