Thu05232019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Muita: Latvijā ievesti 250 kg vaļa gaļas
Пятница, 19 Марта 2010 02:00

Muita: Latvijā ievesti 250 kg vaļa gaļas

Автор 
No pagājušā gada sākuma līdz šā gada 18. martam Latvijā bijis viens gadījums, kad no Īslandes ievesta vaļa gaļa – kopumā 250 kg.
Par to Db informē Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) Komunikāciju daļa, atsaucoties uz  Muitas pārvaldes datiem.

Lai izvestu vai ievestu Latvijā kādu CITES konvencijā (Konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām (Vašingtonas konvencija)) iekļautu dzīvnieku vai augu, vai no tā iegūtus produktus, ir nepieciešama speciāla atļauja, kas apstiprina, ka tie ir legāli nomedīti, iegūti vai izaudzēti, skaidro VID. Atļaujas izsniedz katras valsts uzraudzības institūcijas CITES konvencijas jautājumos un Latvijā tā ir Dabas aizsardzības pārvaldes plānojumu un atļauju nodaļa. Tā kā vaļi ir iekļauti CITES konvencijas A pielikumā, to importa gadījumā ir nepieciešama galamērķa dalībvalsts importa atļauja un trešās valsts saskaņā ar CITES konvenciju izsniegtā eksporta atļauja (oriģināls) vai reeksporta sertifikāts (oriģināls). Savukārt, ja CITES īpatņus ieved no jūras, kā tas ir bijis arī šajā gadījumā, tad ir nepieciešama tikai galamērķa dalībvalsts importa atļauja. Šajā gadījumā tika izsniegta un VID amatpersonām muitas procedūras laikā uzrādīta Dabas aizsardzības pārvaldes izsniegta CITES importa atļauja.

Jau ziņots, ka Īslande neatļauti eksportē vaļu gaļu uz Latviju. Tā kā Īslande ir Eiropas ekonomiskās zonas valsts, Pārtikas un veterinārais dienests neveic no šīs valsts ievesto kravu robežkontroli, līdz ar to PVD rīcībā nav informācijas vai un cik daudz vaļu gaļas no Īslandes ir ievests Latvijā, Db skaidroja dienestā.
 

Sandra Dieziņa
Db.lv

{jcomments on}

 


Прочитано 6992 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO