Wed06192019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Šašliku tirdzniecība pieaugusi par 213 procentiem
Суббота, 19 Мая 2007 02:00

Šašliku tirdzniecība pieaugusi par 213 procentiem

Автор 
Lai arī šašliku cenu kāpums iet kopsolī ar inflāciju, marinētas gaļas pārdošanas apjomi šogad palielinājušies vairākas reizes. RIMI tirdzniecības vietās šašliki maksā par 10 procentiem dārgāk nekā pērn, un tuvākajā laikā šašliku un citas cepamgaļas cenas palielinās arī Maxima Latvija. Saskaņā ar gaļas izstrādājumu ražotāju prognozēm Igaunijā šovasar tiks apēsti aptuveni trīs miljoni kilogramu grila izstrādājumu jeb aptuveni divi kilogrami uz katru Igaunijas iedzīvotāju, raksta Delovije vedomosti. Latvijas Gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas pārstāvis Jānis Bāliņš Neatkarīgajai nezināja pateikt, vai Latvijas iedzīvotāji ir līdzvērtīgi šašliku cienītāji igauņiem, jo "Latvijā ir vairāk nekā 100 gaļas pārstrādes uzņēmumu un tāda statistika nav apkopota".
Šašliks

Latvijas veikalnieki gan ar katru gadu izjūt arvien pieaugošu pieprasījumu pēc šašlikiem, grila gaļas un citiem piknika produktiem. Maxima veikalos šobrīd salīdzinājumā ar ziemas mēnešiem šašlika tirdzniecība četrkāršojusies.

Elvi tirdzniecības vietās pieprasījums pēc šā produkta salīdzinājumā ar gada sākumu pieaudzis pat par 213 procentiem!

"Iestājoties pavasarim, tradicionāli pieaug pieprasījums pēc dažādiem produktiem piknikos. Tie Latvijā kļūst arvien iecienītāki. Aktīvā pikniku sezona sākas jau aprīlī un beidzas vēlā rudenī. Piknika produktu tirdzniecība šobrīd ir krietni palielinājusies salīdzinājumā ar ziemas mēnešiem, un varam prognozēt, ka pieprasījums vēl pieaugs," Neatkarīgajai atzina Elvi grupas mārketinga daļas vadītāja Kristīne Saulriete.

Arī RIMI lēš, ka lielākais šašliku un citas cepamgaļas pirkšanas bums vēl ir priekšā.

Taču jau pašlaik šašliku pārdošanas apjomi salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir krietni palielinājušies, Maxima veikalos par 45%. RIMI veikalos pērkot par aptuveni

10 procentiem vairāk šašliku nekā pērn šajā pašā laikā, un martā piedzīvots tāds cepamgaļas pieprasījums, kāds nav bijis iepriekš.

Tirdzniecības uzņēmumu darbinieki to skaidro ar šī gada neparasti agro piknika sezonas sākumu. Parasti intensīva šašliku cepšanas sezona sākoties aprīlī, bet šogad cilvēki ieturēt maltītes brīvā dabā devās jau martā, pirmajās siltajās dienās.

Maxima veikalos populārākie ir pašu meistaru marinētie šašliki, Neatkarīgajai stāstīja Maxima Latvija preses sekretārs Ivars Andiņš. Maximā top desmit veidu šašliku, no tiem populārākie ir Cūkgaļas šašliks, Šašliks majonēzē un Iecienītie. Šogad Maximas meistari piedāvā divas jaunas šašliku šķirnes – Azerbaidžānas un Baltijas šašliks," stāstīja I. Andiņš.

Jaunus šašliku veidus saviem pircējiem šogad piedāvā arī RIMI. Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa stāstīja, ka šopavasar šašlika un grilējamās gaļas sortiments palielinājies par 30%. "Šogad izteiktāk nekā iepriekšējos gados šašlikus marinē mājās un grilē ne tikai gaļu, bet arī zivis un dārzeņus. Tomēr, neskatoties uz to, pieprasītākais piknika produkts ir marinēts šašliks. Hipermārketu pircēji lielākoties

izvēlas paša tirdzniecības uzņēmuma meistaru gatavoto, bet no rūpnieciski gatavotajiem priekšroka tiek dota klasiskajam cūkgaļas šašlikam," stāstīja Z. Eniņa.

Šašliki pārdošanā ir visu gadu, bet pavasarī un vasarā pieprasījums pēc tiem, protams, palielinās. Lielākā šašliku un grilējamās gaļas tirdzniecība notiek nedēļas nogalēs – piektdienās un sestdienās. Šajās divās dienās tiek pārdota aptuveni puse no nedēļas apjoma, skaidroja I. Andiņš.

Elvi speciālisti aplēsuši, ka, sākoties piknika sezonai, par 14% pieaug kečupa un tomātu mērces pārdošanas apjoms, bet par 60% palielinās pieprasījums pēc alus.

"Lai pagatavotu visus iegādātos labumus, nepieciešams grils un tā piederumi – grila šķidrums, ogles. Šo preču pārdošanas apjoms, sākoties piknika sezonai Latvijā, veikalos Elvi ir audzis par 374%," stāstīja K. Saulriete.

***

Andis Brēmanis, dietologs:

– Gaļa ir labs un vērtīgs produkts, jo tajā ir olbaltumvielas, dzelzs, B grupas vitamīni, minerālvielas. Šašlikiem raksturīgs tas, ka tos marinē un pēc tam gatavo uz uguns. No marinēšanas un cepšanas mākslas atkarīgs tas, cik veselīgs vai neveselīgs sanāks šis produkts. Marinādes var gatavot dažādas – gan ar etiķi, gan citrona sulu, gan citrona sulas koncentrātu, gan vīnu, gan kefīru. Savukārt veikalos nopērkamiem gataviem šašlikiem realizācijas termiņa nodrošināšanai gaļa tiek gatavota sāļāka, nekā vajadzētu. Tā ir viena nianse par labu pašu gatavotam šašlikam. Otra – gaļas kvalitāte, cik tā ir liesa, trekna, cīpslaina. Pērkot šašliku spainītī, nevar paredzēt, kādi gaļas gabali tajā būs.

Ilze Šteinfelde, NRA

{jcomments on}

 

Прочитано 6861 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Другие материалы в этой категории: « Grib Latvijas bekonu Gaļas uzņēmumi "palikuši parādā" starpnieku firmai »
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO