Mon06172019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Rīgas miesnieka ģenerāldirektors atkāpjas no amata
Четверг, 02 Сентября 2004 00:00

Rīgas miesnieka ģenerāldirektors atkāpjas no amata

Автор 
No amata atkāpies gaļas pārstrādes uzņēmuma AS «Rīgas miesnieks» ģenerāldirektors un valdes priekšsēdētājs Valdis Gailītis, informēja kompānijas sabiedrisko attiecību konsultants Krišjānis Liepiņš.

Gailītis «Rīgas miesniekā» strādā kopš 1997. gada — sākumā bijis uzņēmuma tehniskais direktors, bet no 1999. gada — uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un ģenerāldirektors.
«Kopš 1999. gada, kad kļuvu par «Rīgas miesnieka» ģenerāldirektoru, uzņēmums ir sakārtots atbilstoši ISO un HACCAP standartiem, apliecinājis atbilstību visstingrākajām Eiropas Savienības prasībām un pēc piecu gadu darbības ar zaudējumiem 2002. gadu beidza ar peļņu. Taču diemžēl šo piecu gadu laikā uzņēmums tika nemitīgi klupināts,» aģentūrai LETA sacīja Gailītis.
Pēc viņa teiktā, 1999. gadā pirmo reizi tika ieviesti cūkgaļas tirgus aizsardzības pasākumi, kas atstāja graujošas sekas uz gaļas pārstrādi. Neņemot vērā līdzšinējās kļūdas, 2003. gadā atkal tika ieviesti cūkgaļas tirgus aizsardzības pasākumi.
«Tā vietā, lai normāli strādātu un attīstītu uzņēmumu, bijām spiesti apvienoties ar citiem gaļas pārstrādātājiem, gatavot neskaitāmus priekšlikumus lēmējiem, neskaitāmas reizes brīdināt viņus par sekām. Taču diemžēl nekādas izmaiņas nesekoja. Krievijai mēs izrādījāmies pārāk spēcīgi konkurenti, jo tika pieņemts acīmredzami politisks lēmums — «Rīgas miesnieku» Krievijas tirgū neielaist,» skaidro bijušais uzņēmuma vadītājs.
«Šo piecu gada laikā esmu secinājis, ka valstī nav intereses attīstīt un izprast gaļas nozari. Nav izpratnes par savstarpējām sakarībām starp šīs nozares posmiem — gaļas ražošanu, gaļas pārstrādi un noieta tirgu. Tīri cilvēciski esmu noguris no strādāšanas tik nesakārtotā uzņēmējdarbības vidē. Nepārtrauktā un nežēlīgā cīņa ar politisko uzņēmējdarbības klupināšanu neļauj pilnvērtīgi pievērsties uzņēmuma attīstīšanai. Šāds darbs vairs nesagādā gandarījumu. Tādēļ esmu pieņēmis lēmumu atstāt «Rīgas miesnieka» ģenerāldirektora amatu,» skaidro Gailītis, neatklājot savas nākotnes ieceres, tikai norādot, ka vispirms vēlas atpūsties.
Gailītis «Rīgas miesnieka» ģenerāldirektora un valdes priekšsēdētāja amatu atstās no rītdienas — 3. septembra. Pašlaik vēl nav zināms, kas «Rīgas miesnieka» vadītāja amatā būs Gailīša vietā.
Arī iepriekšējais uzņēmuma vadītājs Andris Ņikitins atkāpās no «Rīgas miesnieka» valdes priekšsēdētāja un ģenerāldirektora amata, jo viņam un uzņēmuma īpašniekiem esot bijuši dažādi uzskati, kā vadīt uzņēmumu.
«Rīgas miesnieks» ir viens no lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums iepriekšējos gados, izņemot 2002. gadu, ir strādājis ar zaudējumiem. 2002. gadā kompānija strādāja ar 204 850 latu peļņu.
Lai gan 2003. gadu «Rīgas miesnieks» plānoja beigt ar 411 000 latu peļņu, gaļas pārstrādes uzņēmums pērn cietis zaudējumus 437 655 latu apmērā. Arī 2001. un 2000. gadā uzņēmumam bija zaudējumi — attiecīgi 759 995 un 655 460 lati.
Uzņēmuma neto apgrozījums pagājušajā gadā bija 11,82 miljoni latu, kas ir par 5% lielāks salīdzinājumā ar iepriekšējā gada apgrozījumu. Salīdzinot ar 2002. gadu, pagājušajā gadā uzņēmuma plānotais budžets paredzēja apgrozījuma pieaugumu par 15%, sasniedzot 13 miljonus latu.
Šajā gadā uzņēmums plāno palielināt pārdošanas apjomu par 10%, salīdzinot ar 2003. gadu. Plānots, ka «Rīgas miesnieka» apgrozījums šogad pārsniegs 12 miljonus latu. 2004. gadā plānots palielināt uzņēmuma produkcijas pārdošanas apjomu kā kaimiņvalstīs, tā arī vietējā tirgū — Latvijā.
«Rīgas miesnieka» lielākais akcionārs ar 93,8% uzņēmuma akciju ir Igaunijas lielākais gaļas kombināts «Rakvere Lihakombinaat», kura lielākais akcionārs ir Somijas koncerns «HK Ruokatalo Group».

LETA
 

{jcomments on}

Прочитано 6466 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO