Tue03262019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Deputāti iepazīsies ar gaļas ražošanu pēc halal metodes
Вторник, 09 Марта 2010 02:00

Deputāti iepazīsies ar gaļas ražošanu pēc halal metodes

Автор 
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien dosies uz SIA "Viesuļi", lai izbraukuma sēdē iepazītos, kā praksē tiek īstenoti grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā saistībā ar pieļaujamajām lauksaimniecības dzīvnieku kaušanas metodēm gaļas ieguvei.

"Atļauja lauksaimniecības dzīvniekus nokaut, izmantojot pēckaušanas apdullināšanu, ir raisījusi diametrāli pretējus viedokļus gan iedzīvotāju, gan deputātu vidū. Viesojoties saimniecībā, kas izmanto šādu metodi, lai krīzes apstākļos glābtos no bankrota, iesaistītajām pusēm būs iespēja vienreiz redzēt, nevis tikai simtreiz dzirdēt," skaidro komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. "Šī saimniecība Jēkabpils pusē ir redzamākais piemērs, taču jāatceras, ka tā ir iespēja veiksmīgi darboties daudziem lauksaimniekiem."
Komisijas sēdē kopā ar nozares profesionāļiem plānots pārrunāt Eiropas praksi, dzīvnieku labturības prasības un iepazīties ar gaļas ieguves procesu "Viesuļu" ražotnē.
Komisijas izbraukuma sēdē aicināti piedalīties arī deputāti, kuri rosina atteikties no pēckaušanas apdullināšanas metodes. Tāpat sēdē piedalīsies pārstāvji no Zemkopības ministrijas, Pārtikas un veterinārā dienesta, Biotehnoloģijas un veterinārmedicīnas zinātnes institūta, Latvijas Gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas. Piedalīties aicināti arī pārstāvji no Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Aitu audzētāju asociācijas un Savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācijas.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas izbraukuma sēde notiks otrdien, 9.martā, SIA ''Viesuļi" Jēkabpils novada Zasas pagastā. Izbraukšana no Rīgas plkst.8.30. Plānotā ierašanās SIA "Viesuļi" plkst.11.00.

TVNET

{jcomments on}

Прочитано 6140 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO