Tue06252019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Paši apstādinām ražošanu Latvijā
Четверг, 23 Июля 2009 02:00

Paši apstādinām ražošanu Latvijā

Автор 
Pēdējā laikā tiek ļoti daudz diskutēts un runāts par to, kāpēc Latvijā nav nekādas ražošanas. Kūtri uzņēmēji, slikta valdība utt. Kāpēc citās valstīs ir ražošana, bet mums lauki kļūst arvien tukšāki un tukšāki? Kāpēc cilvēki no laukiem brauc prom? Šo jautājumu varam uzdot paši sev, jo uzskatu, ka mēs esam līdzatbildīgi notiekošajā.

Par piemēru minēšu ražošanas nozari, kurai ir nepieciešama A kategorijas piesārņojuma atļauja – cūkkopība. Lai to iegūtu, ir jāveic ietekmes uz vidi novērtējums, kas uzņēmējam izmaksā no 25 000 – 30 000 latu. Tad, kad šis novērtējums ir veikts, pagastā ir jāveic sabiedriskā apspriešana. Pat ja uzņēmējs var pierādīt, ka visas vides prasības tiek izpildītas, tad mūsu pašu sabiedrība var apstādināt visu procesu, jo redz – smirdēs. Kāds vēlēsies nākotnē nodarboties ar lauku tūrismu un uzcelt mazu viesu mājiņu. Kāds nevarēs baudīt svaigo gaisu utt.


Jautājums ir – kādu mēs redzam Latvijas nākotni? Vai tikai kā lauku tūrisma zemi? Statistika rāda, ka vidēji ārvalstu ceļotājs Latvijā uzturas apm. 1.5 diennakti. Diemžēl šim laikam ir tendence samazināties. Mums ir tie resursi, kas mums ir – zeme un darbaspēks (vēl pagaidām). Centrālās Statistikas pārvaldes dati liecina, ka Latvijā tiek saražoti apm. 40 % no kopējā cūkgaļas patēriņa, pārējais tiek importēts pārsvarā no Vācijas un Polijas. Kāpēc mēs paši nevaram saražot tik daudz, lai apmierinātu savu pieprasījumu? Tāpēc, ka, lūk, kādam «smirdēs» un «vairs nebūs ko elpot». Tad jau labāk maksājam par «svaigu gaisu» un Polijas cūkgaļas importu.
Vai šeit nav jādomā par to, ka mēs paši bremzējam ražošanas attīstību mūsu zemē?
Kurš saprātīgi domājošs uzņēmējs investēs ap 30 000 latu, nezinot, ka varēs nodarboties ar ražošanu, izpildot visas stingrās vides prasības. Kāpēc, par piemēru, Dānijā var būt ap 22 – 24 milj. cūku, turpretī Latvijā – tikai ap 400 000? Platības ziņā Dānija ir mazāka kā Latvija. Domāju, ka cūka «smird» vienādi gan šeit, gan tur. Principā ir pilnīgi vienalga, vai tā ir cūku ferma, govju ferma, vai terpentīna fabrika – visur būs kādas smakas, jo tā ir ražošana! Bet ražošana dod darbavietas!
Varbūt šis ir īstais laiks, lai padomātu, kāpēc mums nav pašiem savas ražošanas?
Vai tiešām mēs esam PAR Latvijas attīstību?

Līga Treiliņa
Avots: Db.lv

{jcomments on}
 
Прочитано 5855 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO