Mon05202019

Last update09:18:21

Понедельник, 02 Апреля 2007 02:00

MVA ielec topā, Triāls zaudē

Автор 

Pērn mainījušās gaļas pārstrādes līderu pozīcijas, un vēl ievērojamākas izmaiņas tirgū gaidāmas tuvāko divu gadu laikā.
M.V.A.

Gaļas pārstrādes nozares līderim a/s Rīgas Miesnieks pērn pietuvojies SIA MVA. Kā liecina The Nielsen Company dati, pērnā gada nogalē ar 17.1 % gatavo produktu grupu tirgus līderis bija lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums a/s Rīgas Miesnieks, kura daļa šajā sektorā gadu iepriekš bija 14.9%. Otrajā vietā, aiz sevis atstājot SIA Rēzeknes gaļas kombināts, ar aptuveni 8 % ierindojies SIA MVA. Tādējādi no otrās pozīcijas izstumts viens no līdzšinējiem tirgus līderiem - SIA Triāls.

Pārkārtošanās


Triāla apgrozījuma kritumu pērn par 3,3 miljoniem Ls jeb 19 %, salīdzinājumā ar gadu iepriekš, uzņēmuma vadība skaidro ar veikto restrukturizāciju un pārkārtošanos, slēdzot nerentablos darbības virzienus. Taču cerības tiek liktas uz šo gadu, kad uzņēmums plāno audzēt apgrozījumu līdz 16 milj. Ls. Sīkākus komentārus par nākotnes attīstības perspektīvām no Triāla vadības gan Db neizdevās iegūt. Db jau iepriekš vēstīja par finanšu problēmām Triālā. Tirgus datus un attīstības prognozes nekomentēja arī Rēzeknes gaļas kombināts, kuram esot bijis tirgus daļas kritums.

Nostiprina pozīcijas


Nozares līdera a/s Rīgas Miesnieks valdes priekšsēdētājs Aldis Škutāns Db skaidroja, ka viņa vadītā uzņēmuma pozīcijas, salīdzinot ar gadu iepriekš, pieaugušas un par aptuveni 15 % kāpis arī apgrozījums, kas skaidrojams ar uzņēmuma ražošanas un loģistikas sakārtošanu un realizācijas apjomu kāpumu. Db jau ziņoja, ka Rīgas Miesnieks pērn apgrozījis 15,5 milj. Ls. Arī šā gada pirmo divu mēnešu darbības rezultāti liecina, ka tirgus līderim bizness sekmējas - realizācijas pieaugums ir par 30 %. Apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis arī SIA Grāvendāle, kas apgrozījis 6,5 milj. Ls, taču pārējo uzņēmumu pērnā gada darbības rezultāti Lursoft datu bāzē vēl nav publiskoti. Prognozējot nākotnes izredzes, A. Škutāns paredz, ka jau tuvākajos gados apvienošanās un pārpirkšanas rezultātā notiks vērā ņemamas izmaiņas un saruks nozarē strādājošo kompāniju skaits. Viņš piesardzīgi skatās uz jauna ārvalstu spēlētāja ienākšanu tirgū, jo «tas ir ļoti riskants». A. Škutāns saredz, ka jau 2008. gada beigās līdzšinējo 15 - 17 spēlētāju vietā tirgū būs palikuši ne vairāk kā 8 gaļas pārstrādes uzņēmumi. Arī Rīgas Miesnieks patlaban izskata iespējas paplašināties, bet sīkāk plānus uzņēmuma vadītājs nekomentē. SIA MVA valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mihejevs Db atzina, ka globalizācijas ietekmē gaidāma uzņēmumu apvienošanās. Lai izdzīvotu un optimizētu izmaksas, MVA specializējies, ko uzskata par vienu no attīstības iespējām. Firma orientējas uz desu izstrādājumu ražošanu un līdz gada beigām esošo 60 produkcijas veidu vietā gatavojas sortimentu samazināt līdz 30. Uzņēmuma vadītājs pozitīvi raugās uz tirgus attīstību.

Vērtē līdzīgi


Līdzīgi lielajiem ražotājiem situāciju tirgū vērtē arī SIA Grāvendāle valdes locekle Gunta Pļaveniece, sakot, ka tā ir grūti prognozējama, jo «resursu cenas aug, taču ražotājiem ir līgumi ar lielveikaliem par konkrētu iepirkuma cenu, kuru nevar mainīt.» Arī G. Pļaveniece paredz kompāniju apvienošanos. Db jau ziņoja, ka pērn saražots115,3 tūkst. t gaļas dzīvmasā, kas ir par 2,4 tūkst. t vairāk nekā gadu iepriekš - liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Pārstrādātāji jau pauduši bažas par nozares attīstību, ko šogad varētu ietekmēt krīze lopbarības graudu tirgū un cūkgaļas ražošanā.
Aldis Skutans
A/s Rīgas Miesnieks valdes priekšsēdētājs Aldis Škutāns: «Jau tuvākajos gados notiks vērā ņemamas izmaiņas un saruks nozarē strādājošo kompāniju skaits.»

Autors: Sandra Dieziņa

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu 7084441

 

 

 

 

Прочитано 9266 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO