Thu06202019

Last update09:18:21

Пятница, 27 Июня 2008 02:00

Ierosina lietu pret Ruku

Автор 

Maksātnespējas procesalieta ierosinātapret vienu no lielākajiemVidzemes gaļaspārstrādes uzņēmumiema/s Ruks Cēsugaļas kombināts.
Ruks

Lietas ierosinātājs ir cūkgaļas ražotājs SIA Baltic Pork, kam pārstrādes uzņēmums palicis parādā par piegādāto izejvielu. Maksātnespējas reģistrā lietas ierosināšana fiksēta 25. jūnijā.

Mēģinās vienoties

Parāds ir salīdzinoši lielasumma, taču tās apjomu Baltic Pork valdes locekle Daiga Ļubka Db neatklāja. Viņa arī norādīja, ka uzņēmums mēģinās vienoties ar a/s Ruks Cēsu gaļa kombināts (Ruks) par parāda atgūšanu.

Uz jautājumu, kāpēc tomēr bija jāierosina lieta, D. Ļubka norādīja – lai paātrinātu parāda atgūšanu.Viņa arī piebilda, ka Ruks nav vienīgais uzņēmums, kuram ir problēmas ar parādu dzēšanu, līdzīga situācija ir arī citos gaļas pārstrādes uzņēmumos un citās nozarēs. Pagaidām vēl maksātnespējas administrators kompānijai nav iecelts, par to lems tiesa nākamnedēļ.

Ruka maksātnespējas administratora kandidāts Uldis Bērziņš sacīja, ka viņam pagaidām nav viedokļa, vai maksātnespējas lietas ierosināšana ir pamatota vai nepamatota, jo viņa rīcībā nav nepieciešamie dokumenti par šo lietu.

Maksā pēc grafika

Ruka īpašniece Līvija Lūse sarunā ar Db atzina, ka parādi izveidojušies ne tikai pret Baltic Pork, bet arī citiem uzņēmumiem, taču parādi tiekot maksāti stingri pēc grafika un regulāri. «Mēs darīsim visu, lai šo ierosinājumu likvidētu. Jūtamies droši un pārliecinoši, ka viss būs kārtībā,» skaidroja īpašniece. Šobrīd maksātnespējas pieteikumu var iesniegt jebkurš kreditors, kuram parāds ir vairāk nekā 1000 Ls, taču pēc L. Lūses domām, šādi maksātnespējas ierosinājumi neveicina ražošanu un ieguvējs no tā nebūs neviens. Uzņēmumu ietekmējusi kopējā valsts ekonomiskā situācija – ražošanas izmaksu kāpums, izejvielas sadārdzinājums, energoresursu cenas.

Eksportē teju pusi

Ruks ap 46 % no saražotā pērn eksportēja uz Zviedriju un Somiju, eksporta kopapjoms bija 1,85 miljoni Ls. L. Lūse stāsta, ka eksporta tirgi rasti pašu spēkiem un nekāda valsts atbalsta neesot, lai gan tas būtu ļoti nepieciešams.Db jau šā gada aprīlī rakstīja par Ruka nedienām ar zemniekiem, kuri bija gatavi tiesāties ar uzņēmumu par neatgūtajiem parādiem, kuru apjoms svārstījās no 200 līdz 9000 Ls.

Tolaik Lauku atbalsta dienesta pārstāvji norādīja, ka Ruka parādi samazinās, uzņēmums izrāda vēlmi maksāt, tāpēc prasības pieteikums tiesai pagaidām netiks iesniegts.Tāpat Db vēstīja, ka kopējie gaļas pārstrādes parādu apjomi zemniekiem gada laikā auguši trīs ar pusi reižu un pērn tie bijuši vislielākie pēdējo septiņu gadu laikā (Db, 22.04.). Lauku atbalsta dienesta dati uz šā gada pirmo janvāri liecina, ka pārstrādes uzņēmumu parādi pašmāju zemniekiem sasnieguši 331 tūkt. Ls pretstatā 94 tūkstošiem Ls pērn gada sākumā. Pārstrādātāji nedienās vainoja tirgotājus, kas kavējoties ar samaksu par piegādāto produkciju, savukārt tirgotāji atzina, ka norēķini tiek veikti saskaņā ar līgumiem (22.04.).Ruka neto apgrozījums pērn bija 4 miljoni Ls. Uzņēmums var lepoties ar vienu no modernākajām kautuvēm, kur ieguldīti SAPARD līdzekļi. Šā gada sākumā kompānijas vārds plaši izskanēja sakarā ar nogalināto uzņēmuma īpašnieku Aigaru Lūsi.


Nedienas arī citiem

Par 90 darbinieku atlaišanu līdz augusta beigām maijā paziņoja arī cits gaļas pārstrādes uzņēmums SIA Triāls, to pamatojot ar izmaksu pieaugumu un ražošanas reorganizāciju. Gan Triāls, gan SIA Komercfirma M.V.A. šā gada sākumā bija vieni no lielākajiem nodokļu parādniekiem (Db, 01.02.)

 

SandraDieziņa

Dienas bizness

27.06.2008

Прочитано 6077 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO