Thu05232019

Last update09:18:21

Среда, 27 Августа 2008 02:00

Nedomā atlaist darbiniekus

Автор 

Lai gan pārdošanas apjomi tonnās nepieaug, gaļas pārstrādes uzņēmumi neplāno atlaist strādājošos.

Par to liecina Db aptaujāto nozares līderu teiktais pēc tam, kad medijos parādījusies informācija par iespējamu darbinieku atlaišanu dažos lielākajos pārtikas pārstrādes uzņēmumos. Lielākā gaļas pārstrādes uzņēmuma a/s Rīgas Miesnieks valdes priekšsēdētājs Aldis Škutāns Db sacīja, ka situācija nav viegla, jo katrs santīms jāskaita, taču darbiniekus neesot plānots atlaist.

Tiesa gan, daļa strādājošo bija sezonas strādnieki, kam drīzumā jābeidz darba pienākumi. A.Škutāns norādīja, ka, lai gan naudas izteiksmē vērojams apgrozījuma pieaugums, ko var skaidrot ar pavasarī celtajām cenām, pēc svara tas palicis iepriekšējā līmenī.

Rīgas Miesnieka boss uzskata, ka gaļas pārstrādes nozarē uzņēmumu ir par daudz – lielo vien ir ap 10. «Šis un vēl nākamais būs izšķirošie, kas visu saliks pa plauktiņiem,» tā A. Škutāns.

Arī SIA Komercfirma M.V.A. nedomā atlaist strādājošos – gluži otrādi, kompānijas valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mihejevs Db uzsvēra, ka jūtams profesionālu kadru trūkums, jo «tie, kas nāk no celtniecības, pusgadu jāapmāca, kas uzņēmumam ir par daudz».M.V.A. realizācijas apjomi naudas izteiksmē auguši, bet līdzīgi kā tirgus līderim tas noticis uz cenu celšanas rēķina, pēc apjomiem nav vērojams pieaugums.

Augustā vienmēr vērojams pieprasījuma kritums, kas daļēji skaidrojams ar tuvojošos skolas laiku, taču septembrī situācija kļūs labāka, cerīgs bija Latvijas gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bāliņš.

Tiesa, asociācijas rīcībā nav datu par kompāniju plāniem attiecībā uz darbinieku skaita korekciju.

Jau ziņots, ka SIA Triāls šovasar atbrīvoja no darba 90 cilvēkus, to pamatojot ar ražošanas optimizāciju. 

 

Sandra Dieziņa

db.lv

 

{jcomments on}
Прочитано 6018 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO