Tue02182020

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Ķekava gatava ņemt darbā patvēruma meklētājus
Понедельник, 21 Сентября 2015 00:00

Ķekava gatava ņemt darbā patvēruma meklētājus Избранное

Автор 

AS Putnu fabrika Ķekava (Ķekava) šogad plāno 10% apgrozījuma pieaugumu, kā arī mērķtiecīgi strādā uz eksporta palielinājumu no līdzšinējiem 28% līdz 40% no saražotā, akcentu liekot uz Skandināvijas tirgiem, atzina jaunieceltais Ķekavas valdes priekšsēdētājs Andrus Pranckevičus.


«Tuvākajos gados plānots Ķekavas, kā arī Lielzeltiņu attīstībā investēt 11 miljonus eiro. Tas attaisnosies, jo putnu gaļas patēriņš pasaulē līdz 2022.gadam pieaugs par aptuveni 9%, kas vairāk nekā divkārt pārsniedz cūkgaļas un liellopu gaļas patēriņa pieauguma prognozes - attiecīgi 3-4%. Investīciju prioritāte būs iekārtu modernizācija un eksportspējīgu produktu attīstība,» sacīja uzņēmējs.

Jautāts, uz kādiem tirgiem tiks likti akcenti, viņš atzina, ka tā būs Skandināvija.

«Patlaban 28% no kopējā saražotā produkcijas apjoma tiek eksportēti. Mūsu plāns ir jau tuvāko gadu laikā eksporta apjomu palielināt līdz 40%. Galvenie mērķa tirgi mums ir Skandināvija, kur jau šobrīd Ķekavas ražotā produkcija ir augstu novērtēta. Tāpat svarīga arī Rietumeiropa. Galvenās produktu kategorijas, ko redzam eksportam, ir produkti ar pievienoto vērtību, tostarp gan svaigā vistas gaļa, gan pārstrādātā produkcija,» sacīja Pranckevičus.

Savukārt uz jautājumu, vai jaunāko notikumu kontekstā Ķekava būtu gatava pieņemt darbā patvēruma meklētājus, kad tie ieradīsies Latvijā, viņš atbildēja apstiprinoši.


«Attīstoties ražošanai un apjomiem, nepieciešamība pēc jauniem darbiniekiem aizvien pieaug. Diemžēl joprojām izjūtam gan kvalificētu darbinieku, gan salīdzinoši vienkāršāka darba veicēju trūkumu. Mums ir būtiski, lai darbinieki neatkarīgi no viņu izcelsmes būtu apzinīgi un ar vēlmi strādāt. Ar šādiem potenciālajiem darbiniekiem esam gatavi veikt pārrunas,» norādīja Ķekavas vadītājs.


Pranckevičus Ķekavas un Lielzeltiņu valdes priekšsēdētāja amatā stājās 7.septembrī, nomainot Andri Vilcmeieru. Pranckevičus ir arī abu uzņēmumu īpašnieces, Lietuvas holdinga AB Linas Agro Group, valdes loceklis.


Ķekava pērn mainīja finanšu gadu, kas tagad ilgst no iepriekšējā gada 30.jūnija līdz šā gada 30.jūnijam. Saskaņā ar uzņēmuma aplēsēm 2014.gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, apgrozījums ir pieaudzis par 9%, sasniedzot 41 miljonu eiro. Par 8% augusi arī peļņa, un 2014.gadā tā bija 3,28 miljoni eiro.
Ķekavas akciju kontrolpakete pilnībā pieder Lietuvas holdingam Linas Agro Group, kas 2013.gada vasarā parakstījis vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% Ķekavas, 100% SIA Broileks, 100% SIA Cerova un 100% SIA Lielzeltiņi akciju un daļu iegādi.


Holdingkompānijā Linas Agro Group iekļauti 28 Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Dānijas uzņēmumi. Kopš 2010.gada kompānija iekļauta NASDAQ OMX Viļņas biržā.

Avots: DB.lv

Прочитано 5985 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO