Tue06252019

Last update09:18:21

Воскресенье, 22 Апреля 2007 02:00

Gaļas kombināts ir atdzīvināts

Автор 

SIA «Serho 777» piecu gadu laikā ir izveidojusies par stabilu uzņēmumu. Kopš tas nonāca jaunā saimnieka Sergeja Kuzmenko īpašumā, bijušajā gaļas kombinātā izvietotā ražotne ne tikai atjaunota un modernizēta, izgājusi Pārtikas un veterinārā dienesta atzīšanas procedūru un sekmīgi attīstās, bet uzņēmums arī izveidojis savu tirdzniecības tīklu.

Patlaban uzņēmumā strādā aptuveni 85 darbinieki. Uzņēmuma izpilddirektors Ēriks Noviks stāsta, ka pirms pieciem gadiem sākuši ražošanu ar 1 t gatavās produkcijas dienā. Tagad jaudas ir krietni pieaugušas uzņēmums var lepoties ar savu oriģinālu produkcijas klāstu, ar saviem tehnologiem un modernām dārgām ražošanas tehnoloģiskajām iekārtām.


Produkciju tirgo visā Latvijā

Šajos gados arī izveidots pašiem savs autoparks, kurā ietilpst viens 20 t refrežirators, kā arī divi mazie un trīs vidēja lieluma speciālās automašīnas, kas aprīkotas ar temperatūras režīma iekārtām. Ir arī pašiem savs lopu savākšanas auto — speciālais transports ar liftu, kas var vienlaikus divos stāvos pārvadāt 100 bekonus. Cūkas uzņēmums iepērk «Miķelānu» fermā, kā arī pie Bauskas lielražotājiem, bet liellopus — no zemniekiem. Svarīgi, ka zemnieku lopiņus nosver Jēkabpilī uz elektroniskajiem svariem, lai novērstu jebkādas šaubas.
Runājot par produkcijas noietu, Ē. Noviks atceras, ka sākts tika ar vienu pašu firmas veikaliņu pie bijušā gaļas kombināta, bet drīz vien tika atvērts nākamais — Rīgas ielā, tagad ir vēl tirdzniecības vieta Jēkabpils tirgū un pa vienam veikalam Latgales zonā — Rēzeknē, Gulbenē, Līvānos, Preiļos un Viļānos. Vēl jēkabpiliešu gaļas produkciju pārdod arī Rīgas centrāltirgū un vairākās citās vietās galvaspilsētā. Divreiz nedēļā produkcija tiek vesta uz Rīgas virziena lielākajām apdzīvotajām vietām abos Daugavas krastos — Pļaviņām, Koknesi, Ogri, Jaunjelgavu, Seci, tāpat arī uz Cēsīm. Ar atsevišķu speciālo auto tirdzniecības vietām tiek piegādāti atdzesēti kautķermeņi. — Par produkcijas noietu nevaram sūdzēties, arī jēkabpilieši ir mūs uzņēmuši atzinīgi un mūsu produkciju jau iemīļojuši, — saka izpilddirektors.


Uzņēmums sakārtojas


«Serho 777» ražo jau 120 nosaukumu produkciju. Iecienīta ir Jēkabpils «Salami desa», «Jāņa desa», kas garšo kā mājās žāvēta, pieprasītas ir arī auksti kūpinātās dūmdesas un mājas žāvējumi, tādi kā žāvēta krūtiņa un gaļa zemnieku gaumē, tāpat iecienītas esot ruletes — svētku un ķiploku. Liels pieprasījums ir arī pēc Ķekavas vistām, ko kūpina «Serho 777» ražotnē. Jauna, bet jau savu pircēju ieguvusi produkcija ir cūkgaļas steiks un cūkgaļas cepamkrūtiņa vakuuma iepakojumā. — Īpaši sekmīgi mums izdodas iemarinēt šašliku, gatavojam arī vistas šašliku, — stāsta uzņēmuma izpilddirektors. Padomju laiku ražošanas apjomi vēl nav sasniegti un arī bijušā gaļas kombināta visas telpas vēl jaunais saimnieks «Serho 777» neizmanto, taču tas viss ir gaidāms tuvākajā laikā. Ē. Noviks, kas kādreiz strādāja arī vecajā gaļas kombinātā, atceras, ka tolaik dienā ražots 16 t gatavās produkcijas. No telpām patlaban tiek izmantoti apmēram 60%. Tomēr izpilddirektors stāsta, ka viss nopelnītais arī tiekot ieguldīts atpakaļ uzņēmumā. Tas patiešām arvien vairāk tiek sakārtots.

«Serho 777» pilnībā pārceļas uz Jēkabpilī


Ja agrāk gaļas kombinātā strādāja viena lieljaudas līnija un kopā bija ap 450 strādnieku, tad tagad ieviests plūsmveida tehnoloģiskais process. Tas nozīmē, ka ir atsevišķas liellopu un cūku līnijas. Izpildīt visas jaunās ES prasības ne vienmēr esot bijis viegli, atceras Ē. Noviks. Tomēr bija arī kāda priekšrocība. Jau īsi pirms 90. gada gaļas kombinātu atjaunoja un liela daļa cehu jau toreiz atbilduši šodienas prasībām. Arī «Serho 777» ēdnīca, kas ir atsevišķa uzņēmuma struktūrvienība, esot pelnoša. Ik dienas tajā paēd ap 350 cilvēku, pārsvarā strādnieki, jo ēdiena cenas esot demokrātiskas. Lielu daļu ēdnīcas ienākumu veido viesību galdu klāšana. Lai reizēs, kad notiek mielasti slēgtā pasākumā, nebūtu jāslēdz ēdnīca, tikko pabeigts ierīkot jaunas viesību zāles atjaunotajā gaļas kombināta kantora ēkā. Turklāt arī «Serho 777» juridiskā adrese tagad ir Jēkabpilī.

Krāj spēkus un domā par eksportu
Ē. Noviks atceras, kā padomju gados ik dienu uz Ļeņingradu tika sūtītas automašīnas ar gaļas produktiem no Jēkabpils kombināta. Turpat nonāca arī 1997. — 1998. gadā saražotā produkcija, kad jēkabpilieši strādāja kā Daugavpils gaļas kombināta filiāle. Ja arī tagad gaļas produkciju gribētu eksportēt turpat, šurp būtu jāaicina Krievijas veterinārais dienests, kā to jau dara Latvijas šprotu ražotāji. — Ar laiku mums vajadzēs paplašināt noieta tirgu un droši vien nonāksim arī līdz eksportam. Turklāt Krievijas pircējs arī pazīst un atceras mūsu produkciju no senajiem laikiem, ir pie tās pieradis, — saka izpilddirektors. Pagaidām gan ir plānots pakāpeniski palielināt izlaistās produkcijas apjomu un atjaunot vecās kūpinātavas. Esot jau pietiekamā daudzumā iegādāti gaļas masētāji, kas vajadzīgi žāvējumu sagatavošanai un darbināmi, kad gaļa atrodas sālījumā. No traucējošiem faktoriem Ē. Noviks min darbaroku trūkumu. Piemēram, kūpinātājus apmāca uz vietas, arī alga šajā darbā neesot no mazajām, tomēr cilvēki nevēlas strādāt vai ir pavirši. Tāpat arī bilancspējīgu, mūsdienīgu galveno grāmatvedi esot ļoti grūti atrast. Arī ražošanas izmaksu pieaugums sarežģī ražotnes darbu, piemēram, gāzes un elektrības cenu kāpums. No turpmākajiem uzdevumiem izpilddirektors min ražošanas apjoma palielināšanu, tirdzniecības tīkla attīstību un atlikušo ražošanas telpu apgūšanu. Visu to esot cerības paveikt tuvākā gada laikā.

Autors: ILZE KALNIŅA
P. DRIVINIEKA foto

Brīvā Daugava

{jcomments on}

 

Прочитано 12477 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO