Sun06162019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Uzņēmējs: EK kūpināšanas normas būtiski ierobežos Latvijas nišas produktu attīstību tirgū
Среда, 22 Января 2014 00:00

Uzņēmējs: EK kūpināšanas normas būtiski ierobežos Latvijas nišas produktu attīstību tirgū

Автор 

Dūmu kūpinātavu ražotājs Abas pievienojas sabiedrības sašutumam par dabīgo dūmu aizliegumu - Eiropas Savienības noteiktajām izmaiņām gaļas kūpināšanas normās.

 

Uzskatām, ka Eiropas Komisijas aizliegums izmantot dabīgos dūmus kūpināšanas procesā ir būtisks šķērslis Latvijas mājražošanas un mazo pārtikas pārstrādes uzņēmumu attīstībai, kuru galvenā tirgus niša ir izcils un dabīgi kūpināts produkts – gaļa, zivis, vista vai siers.

Plānojam vērsties pie Latvijas pārstāvjiem Eiropas Parlamentā un aicināt tos darīt visu nepieciešamo, lai novērstu Eiropas Savienības noteikto prasību izmaiņas gaļas kūpināšanas normās spēkā stāšanos un apdraudējumu mazā un vidējā biznesa pastāvēšanai, kuru pamatdarbība ir saistīta ar dabīgi kūpinātu lauku labumu ražošanu no vietējām izejvielām.

Mūsdienās gaļas, sieru vai zivju klasisks kūpinājums ir kļuvis par dārgu delikatesi. Kāpēc? Jo pārtikas industrija, kas realizē neiedomājamu daudzumu vienveidīgas "kūpinātas" produkcijas, dabīgas ēdienu garšas iegūšanai lieto aizvietotājus ar garšas pastiprinātājiem un šādi bojā konkurenci tirgus nišā. Šiem garšas aizvietotājiem un pastiprinātājiem ar dabīgu ēdienu ir maz sakara, taču to priekšrocība ir zema pašizmaksa, un to pielietošana ir rūpnieciski ērtāka.

Komentējot Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā izplatīto skaidrojumu par kūpinājumu aizliegumu, mēs noteikti nevaram piekrist, ka:

1. Palielinot attālumu starp kūpināmo produktu un dūmu avotu, samazinātos to intensitāte un kaitīgums - gluži pretēji, jo tālāk dūmu avots atrodas no kūpināmā produkta, jo vairāk malkas ir jādedzina, lai noturētu temperatūru.

2. Kūpināšanas laikā tauku pilēšanu no produkta dūmu avotā nav un netiek pieļauta nevienā no jau esošajām "sentēvu" kūpināšanas metodēm arī līdz šim. Vienlaikus mēs piekrītam EK komisijas centieniem novērst neveselīgas un lētas pārtikas produkcijas ražošanu un realizāciju.

Vienlaikus mēs piekrītam EK komisijas centieniem novērst neveselīgas un lētas pārtikas produkcijas ražošanu un realizāciju.

Avots: diena.lv

Прочитано 3894 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO