Sun05192019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Trešdaļa Latvijas kūpinājumu ražotāju neiekļaujas jaunajās Briseles normās
Четверг, 23 Января 2014 00:00

Trešdaļa Latvijas kūpinājumu ražotāju neiekļaujas jaunajās Briseles normās

Автор 

Divas trešdaļas no pārbaudītajiem 30 uzņēmumiem atbilst jaunajai benzopirēna normai – 2 μg/kg, bet viena trešdaļa iekļaujas robežās 2 μg/kg – 5 μg/kg, veicot pārbaudes uzņēmumos, pērn konstatējis Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

 

Tas nozīmē, ka daļai vēl ir jāveic kādi uzlabojumi, piemēram, jāsamazina kūpināšanas laiks vai jāveic uzlabojumi krāsnīs, lai normu izpildītu, DB atzīst Pārtikas uzraudzības departamenta Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļas vadītāja vietniece Ilze Plīkša.

Tiesa, paraugi no uzņēmumiem ņemti izlases veidā saskaņā ar atbilstošajiem noteikumiem un pieejamo finansējumu. PVD pārstāve domā, ka situācija nav dramatiska un lielām problēmām ar normu ievērošanu ražotājiem nevajadzētu būt. Viņa gan neslēpj, ka grūtāk šīs normas būs pildīt mazajiem ražotājiem, kas savus kūpinājumus ražo «vecmāmiņu krāsnīs».

Kā liecina DB rīcībā esošā informācija, pieļaujamo benzopirēna normu no pašreizējiem 5 μg/kg paredzēts samazināt līdz 2 μg/kg, savukārt PAO normu – no 30 μg/kg līdz 12 μg/kg, sākot no šā gada septembra. Izmaiņas attieksies uz kūpinātu gaļu un kūpinātas gaļas produktiem, kūpinātām zivīm un kūpinātu zivju produktiem, bet neattieksies uz šprotēm, kam norma paliek iepriekšējā. Šādas normas tika apstiprinātas jau 2011. gadā ar ieviešanas datumu pēc gada, bet vienlaicīgi tika noteikts divu gadu pārejas periods.

Arī Zemkopības ministrija (ZM) mierina, ka pēc šā gada 1. septembra gaļas un zivju kūpināšanā nebūs aizliegts izmantot koksni. Tikai ir jāņem vērā, ka 2014. gada 1. septembrī stājas spēkā jauna benzo- pirēna norma (EK Regulas 835/2011). EK, izvērtējot jebkādu normu piemērošanu, ņem vērā, ka pārtiku piesārņojošo vielu maksimāli pieļaujamās koncentrācijas līmenim jābūt nekaitīgam un tik zemam, cik iespējams, pamatojoties uz labu ražošanas praksi. Atļautā benzopirēna norma tiks samazināta no 5 μg/kg līdz 2 μg/kg, savukārt benzopirēna, benzantracēna, benzofluorantēna un krizēna summa no 30 μg/kg līdz 12 μg/kg, skaidro ZM. Šādas normas tika pieņemtas jau 2011. gadā, un to ieviešanai tika noteikts trīs gadu pārejas periods, kas beidzas 2014. gada 1. septembrī.

Pārtikas produktus, kuri tiks saražoti un laisti tirgū līdz 2014. gada 1. septembrim saskaņā ar šobrīd spēkā esošajām normām, varēs turpināt iztirgot pēc šā datuma līdz to minimālā derīguma termiņa vai izlietošanas termiņa beigām. Šo izmaiņu mērķis ir nodrošināt patērētājiem iespēju iegādāties veselīgāku pārtiku.

Avots: DB.lv

Прочитано 3383 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO