Mon06172019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Latvijas gaļas ražotāji cīnās par zīmolu Nostaļģija
Четверг, 26 Сентября 2013 00:00

Latvijas gaļas ražotāji cīnās par zīmolu Nostaļģija

Автор 

Augstākās tiesa apmierinājusi gaļas ražotāja SIA Servilat prasību pret citu gaļas produktu ražotāju SIA Kuršu Zeme par preču zīmes Nostaļģija nelikumīgas izmantošanas aizliegšanu.

Tiesa aizliedza SIA Kuršu Zeme preču zīmes prettiesisku izmantošanu, tai skaitā, lietot apzīmējumu No Algia uz precēm vai to iepakojuma, piedāvāt, laist tirgū un uzglabāt attiecīgās preces šādiem nolūkiem, kā arī veikt jebkādu komercdarbību saistībā ar minēto apzīmējumu.Tāpat SIA Kuršu zeme aizliegts izmantot dažādas grafiskas zīmes - No salikumu, kas līdzīgs ar sirpja un āmura savienojumam, kas apgriezts par 180 grādiem.

 

Tiesa arī uzlika par pienākumu SIA Kuršu Zeme trīs mēnešu laikā no sprieduma spēkā stāšanās brīža pilnībā izņemt no tirdzniecības un iznīcināt preces, kas marķētas ar apzīmējumu No Algia. Pilns apelācijas instances tiesas spriedums būs pieejams 10.oktobrī un pēc pilna nolēmuma pieejamības dienas lietas dalībnieki to 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt Senātā.
SIA Servilat ar prasību tiesā vērsās, lūdzot aizliegt SIA Kuršu zeme izmantot preču zīmi Nostaļģija. Prasībā norādīts, ka SIA Servilat ir šīs preču zīmes īpašniece. Preču zīme attiecas uz gaļu un tās izstrādājumiem, to skaitā arī desām.
Atbildētāja SIA Kuršu zeme izplata gaļas izstrādājumus burciņās, kas marķētas ar stilizētu apzīmējumu No Algia, kas SIA Servilat ieskatā ir sajaucami līdzīgs reģistrētajai preču zīmei Nostaļģija, jo ietver pēc izrunas ļoti līdzīgu, bet jēdzieniski identisku vārdu. Rīgas apgabaltiesas 2011.gadā gan SIA Servilat prasība noraidīja pilnībā.

Avots: db.lv
 

Прочитано 3810 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO