Tue06252019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок FOREVERS īpašnieks stāsta par uzņēmuma darbību pēc zirga gaļas skandāla
Четверг, 27 Июня 2013 00:00

FOREVERS īpašnieks stāsta par uzņēmuma darbību pēc zirga gaļas skandāla Избранное

Автор 

Patlaban Forevers gaļas kombināts, kura reputācijai ēnu met tā dēvētais zirga gaļas skandāls, pilnībā atjaunojis visu savas produkcijas realizācijas apjomu, tomēr skandāla rezultātā uzņēmums cietis «pietiekami lielus zaudējumus» un uzskata, ka par zirga gaļas problēmu faktiski atbildīgs Pārtikas un veterinārais dienests, stāsta Forevers direktors un īpašnieks Andrejs Ždans.


Jāatgādina, ka šā gada pirmajos mēnešos Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatēja zirgu gaļu vairākos SIA Forevers produktos, piemēram, gaļas maizē, tējas desā un kupātos, taču šī izejviela netika norādīta ne ražojumu receptēs, ne produktu marķējumā. Kā skaidroja uzņēmums, zirgu gaļu uzņēmumam piegādāja kautuve Aibi un PVD aktivitātes raksturoja kā valsts naudas izšķērdēšanu un uzņēmuma nomelnošanas kampaņu. Uzņēmums vērsies arī tiesā, lai apstrīdētu PVD lēmumu, kam Forevers nepiekrīt pēc būtības.


Kopumā zirga gaļas skandālā Forevers radušies zaudējumi 150 – 160 tūkstošu latu apmērā.


«Skandāla izcelšanās saistīta ar notikumiem Eiropā. Tomēr izmeklēšana, ko pēc būtības veicām mēs paši, liecina, ka pārkāpumi Latvijā ar zirga gaļu notiek jau sen, un PVD to ļoti labi zināja,» stāsta A. Ždans. Notikumi Eiropā bija katalizators, kas izsauca vētrainu PVD darbību, lai pasniegtu šo informāciju kā jaunumu, pārliecināts Forevers īpašnieks. Viņš pauž, ka «vainu uzgrūda galvenokārt vienam gaļas pārstrādes uzņēmumam un izejvielu piegādātājiem, lai noslēptu, ka vainīgs pārkāpumos [..] ir tieši pats PVD».


Skaidrojot problēmu A. Ždans stāsta: «Ir zirgs – viņš piedzimst un saņem pasi, tiek reģistrēts, un numuru viņam iedod Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. Zirgs aug. Saimnieks nolemj to nokaut. To viņš var izdarīt tikai sertificētā kautuvē, kas viņam izmaksā pieklājīgu naudu. Viņš aizved zirgu uz kautuvi, lai to apskatītu. Zirgu apskata kas? Veterinārārsts. Tātad PVD darbinieks. Zirgs tiek nokauts, un to reģistrē Lauksaimniecības datu bāzē atkal PVD darbinieks. Un kas te notiek? Tā kā gan zirgs, gan govs atbilstoši likumam ir liellops, tad zirgs pārtop par liellopu. Tas notiek lopkautuvē, tomēr šo sistēmu regulē nevis lopkautuve, bet PVD,» stāsta Forevers vadītājs.


«Tālāk gaļas kombināts pērk gaļu ar pavadzīmi, kur ir rakstīts – liellops ar tādu un tādu numuru. Teorētiski, protams, gaļas kombinātā var atšķirt zirga gaļu no govs gaļas, bet tehniski to izdarīt it grūti,» stāsta gaļas pārstrādes uzņēmuma vadītājs.

 

Avots: db.lv

Прочитано 5134 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO