Sun05192019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Taps liellopu audzēšanas komplekss
Понедельник, 06 Мая 2013 00:00

Taps liellopu audzēšanas komplekss

Автор 

Līdz 17. maijam Aizputes novadā notiek gaļas liellopu audzēšanas kompleksa būvniecības ieceres sabiedriskā apspiešana, teikts pašvaldības mājaslapā internetā. Būvniecību ierosinājusi SIA "Rukši".

"Cildu apdzīvotajā vietā ir plānots būvēt divas lielas kūtis trīssimt liellopiem, šķūni, mēslu krātuvi, kuras ietilpība ir pusotrs tūkstotis kubikmetru," stāsta Aizputes novada Būvvaldes vadītāja Ineta Butāne. Viņa apstiprina, ka pašvaldības teritorijā tik liela kompleksa vēl nav.

Sabiedriskā apspriešana rīkota, lai par SIA "Rukši" plāniem informētu iedzīvotājus un noskaidrotu viņu domas. Varbūt ir iemesli, kāpēc to nevar darīt, piebilst I. Butāne. Kompleksu plānots izveidot Kazdangas pagasta "Sauleskalnos" un "Sauleslaukos". SIA "Rukši" valdes locekle Laila Cēberga skaidro, ka tie ir saistīti īpašumi. "Smakas no kūtīm ir vasarā, bet mums lopiņi tad ies ganībās. Un būs kārtīga mēslu krātuve," viņa sola, ka vietējo dzīves kvalitāti liellopu audzēšanas komplekss būtiski neiespaidos.

SIA "Rukši" ar liellopu audzēšanu nodarbojas jau tagad. Patlaban tam ir 80 "Hereford" šķirnes dzīvnieku, "dzimst telītes". Līdz šim lopi turēti "Sauleskalniem" un "Sauleslaukiem" pretējā ceļa pusē – šķūnī, kur vietas pietiek vien 30 dzīvniekiem.

Piecu gadu laikā ganāmpulku plānots paplašināt līdz 300 galvām. Būvniecību paredzēts pabeigt līdz 2016. vai 2017. gadam. Taču jau līdz šai ziemai varētu tapt viena kūts.

Kompleksu projektējis Aizputē reģistrētais SIA "UFB Projekts". Būvniecības ieceres prezentācijas pasākums notika pirmdien, taču sabiedriskā apspriešana ilgs vēl līdz 17. maijam. Ar materiāliem iespējams iepazīties un rakstiskas atsauksmes iesniegt Kazdangas pagasta pārvaldē vai Aizputes Novada domē.

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas Aizputes novada Būvvalde ziņojumu par to virzīs izskatīšanai Aizputes Novada domes sēdē, teikts www.aizputesnovads.lv.

Autors: "Kurzemes Vārds"

 

Прочитано 4415 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO