Tue06252019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Atklāj nelegālu kautuvi Seces pagastā
Пятница, 19 Апреля 2013 00:00

Atklāj nelegālu kautuvi Seces pagastā

Автор 

Veicot kontrolpirkumu un pārbaudi Jaunjelgavas novada Seces pagasta «Stūrānos», Pārtikas un veterinārais dienests sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem atklājis nelegālas kautuves darbību.

Pārbaudē PVD konstatēja, ka saimniecība «Stūrāni», kas agrāk nodarbojās ar dzīvnieku kaušanu, ir atsākusi savu darbību – kauj cūkas un realizē gaļu, kurai netiek veikta pirmskaušanas apskate un pēckaušanas veterinārā ekspertīze. Tāda gaļa ir potenciāli bīstama cilvēku veselībai un saskaņā ar normatīvajiem aktiem – nederīga pārtikai. Pārbaudes laikā tika izņemts 121 kg sadalītas cūkgaļas.

PVD atgādina, ka mājas apstākļos kautu cūku gaļu drīkst lietot tikai pašpatēriņam un arī tad to ieteicams laboratoriski pārbaudīt uz trihinellu klātbūtni.

Tirgot drīkst tikai atzītā kautuvē kautu dzīvnieku gaļa, kam valsts pilnvarots veterinārārsts ir veicis pirmskaušanas apskati un pēckaušanas veterināro ekspertīzi.

Lai pasargātu sevi no dažādām saslimšanām, tai skaitā trihinelozes, kuru pārnēsā gan meža, gan mājas cūkas un kas ir ļoti bīstama cilvēku veselībai, PVD iesaka gaļu iegādāties legālā tirdzniecības vietā – veikalā vai tirgū.

PVD arī turpmāk veiks pārbaudes, lai cīnītos pret tirdzniecību ar nelegāli ražotiem, tādēļ nepārbaudītiem un patērētāju veselību apdraudošiem dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktiem, īpašu uzmanību pievēršot sludinājumu portāliem internetā, ar kuru starpniecību tiek piedāvāts iegādāties dažādus augsta riska pārtikas produktus, tostarp svaigu gaļu, žāvējumus, kūpinājumus, zivju un medījumu konservus u.c.
 

Avots: NTZ.LV


Kaušanas līnijas un iekārtas

Piedāvājam kautuves projektēšanu, tehnoloģiju, aprīkojumu, transporta sistēmas un kontroles sistēmas, lai ievērotu prasības attiecībā uz kaušanu un uzglabāšanas procesā cūkām, liellopiem un teļiem.


 

 

Прочитано 5481 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO