Fri03222019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Maxima un Rimi izņem no tirdzniecības Kuršu zeme konservus
Четверг, 28 Февраля 2013 19:04

Maxima un Rimi izņem no tirdzniecības Kuršu zeme konservus

Автор 

Vācijas pārtikas apriti uzraugošā kompetentā iestāde Latvijas ražotāja Kuršu zeme ražotajos liellopu gaļas konservos laboratoriski ir konstatējusi zirgu gaļu, atsaucoties uz paziņojumu EK Ātrās brīdināšanas sistēmā, vēsta Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

«Pēc PVD izplatītās ziņas par zirga gaļas atklāšanu Kuršu Zemes ražotajos gaļas konservos, „Maxima” preventīvi, sākot ar ceturtdienu, aptur vairāku minētā ražotāja gaļas konservu tirdzniecību, līdz lietas apstākļu pilnīgai noskaidrošanai,» Db.lv informēja Ivars Andiņš, Maxima preses sekretārs.

Arī Rimi, pēc PVD paziņojuma, nolēmis Kuršu zemes produkciju no veikalu plauktiem izņemt.

Pēc pašreiz PVD rīcībā esošās informācijas SIA Kuršu zeme nav to uzņēmumu sarakstā, kuriem Latvijas kautuves ir piegādājušas zirgu gaļu. Taču pārbaudes vēl turpinās. Iepriekš PVD informēja, dažās Latvijā pārbaudītajās kautuvēs nav bijusi nodrošināta zirgu gaļas izsekojamība.

PVD jau šodien veiks pārbaudi uzņēmumā, lai noskaidrotu, kur iegūta konservos izmantotā zirgu gaļa un kādēļ šī informācija nav norādīta produktu marķējumā, kā arī uzdos uzņēmumam konkrēto produkta partiju atsaukt no tirdzniecības un pārmarķēt.

Dienests pārbaudīs arī citus SIA Kuršu zeme ražotos produktus, kas satur liellopu gaļu.

Jau ziņots, ka PVD no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR ir saņēmis testēšanas pārskatus, kas apliecina, ka visos 10 PVD ņemtajos SIA Forevers ražotās produkcijas un izejvielu paraugos ir konstatēta zirgu gaļa. Paraugi izmeklēti akreditētā Eurofins/GfA laboratorijā Vācijā.

Līdz ar ziņām par iespējamu zirga gaļas klātbūtni Forevers produktos, lielākie veikalu tīkli Latvijā sākuši ierobežot vai pilnībā pārtraukuši kompānijas ražoto produktu tirgošanu.

Savukārt zirga gaļas skandālā ierautā kautuve Aibi norāda, ka zirga gaļa ir lētāka un pircēji - gaļas pārstrādes uzņēmumi - to nevar sajaukt ar citu gaļu.

SIA Kuršu Zeme ir dibināta 2000.gadā uz privāta kapitāla pamata. Uzņēmumam pieder divas ražotnes Latvijā. No dibināšanas brīža līdz pat šai dienai galvenie darbības virzieni ir konservu ražošana no zivīm, jūras veltēm un gaļas, liecina informācija uzņēmuma interneta vietnē.

Iepriekš SIA Kuršu zeme bija saistīta ar aizdomām par vecas gaļas pārstrādi konservos. Tiesa, šīs aizdomas PVD pārbaudēs neapstiprinājās. Kuršu zemes nomātā noliktavā Sabilē 2004. gada oktobrī atrastas 6,2 t nezināmas izcelsmes gaļas produktu, kuriem bija beidzies uzglabāšanas termiņš un ko ar Kuršu zemi saistīts uzņēmums Paisums TF bija iecerējis nodot realizācijai kažokzvēriem, taču tas netika izdarīts, jo PVD konservus licis iznīcināt. Tā paša gada oktobra otrajā pusē Kuršu zemes ražotnē atrasti 9 t nezināmās izcelsmes gaļu, ko uzdots iznīcināt - tas arī ticis izdarīts. Abu uzņēmumu vadītāji toreiz nepiekrita PVD argumentiem un norādīja, ka daļai gaļas bija zināma izcelsme un nebija beidzies derīguma termiņš.

Avots: db.lv

Прочитано 5347 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO