Mon05202019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Reliģiskajai kaušanai jauni noteikumi
Вторник, 08 Января 2013 00:00

Reliģiskajai kaušanai jauni noteikumi

Автор 

Valdībā apstiprināti jauni noteikumi Kaušanai paredzēto lauksaimniecības dzīvnieku aizsardzības prasības.

Zemkopības ministrija informē, ka noteikumi noteic prasības dzīvnieku pirmskaušanas turēšanai, apdullināšanai un prasības liellopu un aitu kaušanai saskaņā ar reliģisko kopienu tradicionālajām gaļas ieguves metodēm, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta pilnvarota veterinārārsta pienākumus kautuvē.

Noteikumi arī nosaka kāvēju un citu personu, kas saistītas ar dzīvnieku nonāvēšanu, apmācību, izvirzot prasības un pienākumus apmācības veicējam, kvalifikācija sertifikāta izsniegšanas, apturēšanas un anulēšanas kārtību un apmācīto personu reģistrācijas kārtību. Noteikumi norāda iestādi, kura pildīs zinātniskā atbalsta funkcijas atbilstoši ES regulējuma prasībām, kā arī iestādi, kas veiks apmācību kāvējiem un citām dzīvnieku nonāvēšanā iesaistītajām personām.

Jāatgādina, ka pirms vairākiem gadiem sabiedrībā uzjundīja lielas diskusijas par tā saucamo reliģiskās kaušanas metodi, kas likuma grozījumos 2009. gadā tika ieviesta, tos pieņemot steidzamība skārtā. Lai arī pieprasījums pēc halal gaļas ir milzīgs, lielu ekonomisko labumu šīs metodes apstiprināšana gan nedeva, jo netika radītas simtiem jaunas darba vietas, bet firma - z/s Viesuļi, kuras dēļ tika pieņemti šie likuma grozījumi, vēlāk bankrotēja.

 

Avots: DB

 

Aktuālākie piedāvājumi

Kaušanas līnijas un iekārtas

 

Прочитано 5253 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO