Sun06162019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Pieprasījums pēc "halal" gaļas krietni pārsniedz piedāvājumu
Пятница, 15 Октября 2010 00:00

Pieprasījums pēc "halal" gaļas krietni pārsniedz piedāvājumu

Автор 

Pieprasījums pēc "halal" gaļas vairākkārt pārsniedz piedāvājumu, tādēļ SIA "Kebeco", kas vienīgā Latvijā saņēmusi atļauju kaut dzīvniekus pēc musulmaņu reliģiskajām tradīcijām, plāno dubultot ražošanas apjomus, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Dainis Saukāns.

"Eiropas valstīs īpaši pieprasa atkaulotu liellopu gaļu. Mēnesī uz Zviedriju eksportējam apmēram 60-80 tonnas aitu un liellopu gaļas, bet pieprasījums ir tik liels, ka apjomu varētu vismaz dubultot. Zemniekiem par kilogramu nodotā mājlopa maksājam tikpat, cik maksā pārējās kautuves, - ap pusotru latu. Kaušanas rituālu veic imama svētību saņēmis cilvēks, kas ir Latvijas pilsonis. Viņam palīdz pārējie kautuves darbinieki," sacīja Saukāns, piebilstot, ka daļu sagatavotās gaļas labās kvalitātes dēļ atpērkot paši zemnieki, savukārt vietējie pārstrādes uzņēmumi pieprasa gaļu kā izejvielu dažādu izstrādājumu gatavošanai Austrumu tirgum.

Jautāts par biznesa paplašināšanas iespējām, Saukāns atzina, ka mērķis ir dubultot kautuves noslodzi un mēnesī sagatavot līdz 150 tonnām "halal" gaļas. "Strādājam pie projektiem, kur eksporta apjoms varētu būt 50 tonnas nedēļā. Tā kā pagaidām to nevaram nodrošināt, nākamgad paredzam piesaistīt partnerus. Tas ir ilgtermiņa jautājums, kas ļaus attīstīt eksportu ne tikai uz Zviedriju, bet arī uz Turciju, Vāciju, Maroku un Alžīriju," norādīja Saukāns.

Kā ziņots, viena uzņēmuma - SIA "Viesuļi" - dēļ Saeima steidzamības kārtībā 2009.gada 17.septembrī mainīja Dzīvnieku aizsardzības likumu, atļaujot Latvijā liellopus kaut pēc musulmaņu reliģiskajām tradīcijām bez iepriekšējas apdullināšanas. Tikai šādā veidā kautu lopu gaļu musulmaņiem ļauts lietot uzturā.

Likuma pieņemšana steidzamības kārtībā tika argumentēta ar ievērojamiem eksporta tirgiem, kas kļūtu pieejami Latvijas gaļas ražotājiem, ja Latvijā būtu atļauts iegūt gaļu atbilstoši islāma reliģiskajām tradīcijām. "Viesuļi" tolaik solīja pēc reliģiskās metodes kaut līdz 2000 lopu pusgadā un eksportēt vairāk nekā 500 tonnu "halal" gaļas mēnesī.

Gadu pēc oficiālās dzīvnieku rituālās kaušanas atļaušanas Latvijā to veic viens uzņēmums - "Kebeco", savukārt SIA "Viesuļi", kas iniciēja likuma izmaiņas, šā gada 26.jūlijā pieteica maksātnespēju. Kā "Nozare.lv" atzina bijušais "Viesuļu" vadītājs Normunds Teicāns, bankrots saistīts ar neizpildītām kredītsaistībām. "Mums bija daudz kredītsaistību, no bankām palīdzību dabūt nevar, tik ātri uzņemt apgriezienus arī nespējām, tādēļ nācās pieteikt maksātnespēju," atzina Teicāns.

Savukārt Saukāns uz jautājumu, vai uzņēmumam ir saistība ar "Viesuļi", atbildēja noliedzoši. "Biznesu pārņēmu, jo saskatīju lielu perspektīvu. Viens no maniem paziņām ir šā projekta investors Gundars Dilba, tādēļ kopā pārņēmām šo uzņēmumu, lai nezaudētu ieguldīto. Patlaban esam visu sakārtojuši un aktīvi strādājam kopš augusta," sacīja Saukāns.

"Kebeco" kautuve atrodas Jēkabpils novada Zasas pagastā un saskaņā ar Pārtikas un veterinārā dienesta datiem ir vienīgais uzņēmums, kas saņēmis atļauju kaut dzīvniekus pēc musulmaņu reliģiskajām tradīcijām. SIA "Kebeco" šo atļauju neesot pārmantojusi no SIA "Viesuļi".

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, šī gada 17.jūnijā reģistrētā SIA "Kebeco" pieder Belizā reģistrētai ārzonas firmai "Beacon Shipping Ltd.". "Kebeco" valdes priekšsēdētājs ir Dainis Saukāns.

Avots: Finance.net

Saistošas iekārtas un tehnoloģijas

Kaušanas līnijas un iekārtas

Прочитано 5806 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO