Thu06202019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Aizliedz dzīvo cūku importu no Lietuvas
Среда, 15 Июля 2009 02:00

Aizliedz dzīvo cūku importu no Lietuvas

Автор 
Cūku mēra dēļ Latvijā nedrīkst ievest dzīvas cūkas no Lietuvas.

Lietuva ir noteikusi un informējusi Eiropas Komisiju un pārējās dalībvalstis, ka līdz turpmākiem rīkojumiem, Lietuvas izcelsmes dzīvajām cūkām nedrīkst izsniegt  veterināros sertifikātus ne izvešanai uz citām ES dalībvalstīm, ne uz trešajām valstīm un tas nozīmē, ka no Lietuvas dzīvas cūkas Latvijā ievest nedrīkst.

(Foto: Ritvars Skuja, DB)

Db informē Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere, šāda Lietuvas Veterinārā dienesta rīcība pilnībā atbilst ES likumdošanā noteiktajiem principiem un tās mērķis ir nodrošināt cūku mēra tālākas izplatīšanās ierobežošanu un citu dalībvalstu pasargāšanu no iespējamiem slimības draudiem.

I. Meistere skaidro, ka patlaban nav pamata satraukumam par to, ka Latvijā varētu tikt ievazāts klasiskais cūku mēris. Slimības uzliesmojuma vieta ir apmēram 100 kilometri no Latvijas robežas un Lietuvas uzraudzības dienests veic  visus nepieciešamos pasākumus slimības ierobežošanai un likvidēšanai. Ja radīsies kaut mazākās aizdomas par to, ka slimība apdraud Latvijas teritoriju, Pārtikas un veterināro dienestu par to informēs gan Lietuvas kolēģi, gan Starptautiskais epizootiju birojs.

PVD pārstāve atgādina, ka ikvienam dzīvnieku turētājam ir nekavējoties jāinformē veterinārārstu gadījumos, ja novietnē ir saslimuši dzīvnieki vai ir aizdomas par jebkuru saslimšanu.
PVD kontrolē situāciju un, nepieciešamības gadījumā, ir gatavs operatīvi rīkoties.

Avots: db.lv

{jcomments on}
Прочитано 6237 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO