Sun05192019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Baltijas valstu liellopu gaļa Šveicē
Понедельник, 02 Июля 2012 00:00

Baltijas valstu liellopu gaļa Šveicē

Автор 

Kooperatīva, kas specializējas gaļas un piena šķirņu liellopu vaislas materiāla realizācijā un ciltsdarba organizēšanā, "ABC projekts" vadītājs Mārtiņš Vāgners medijus informē, ka šonedēļ Šveices un Baltijas valstu kopējā projekta "Baltic Grassland-Beef" dalībnieki Šveices tirgum nodevuši pirmās tonnas augstas kvalitātes liellopu gaļas.

Kā ziņots, projekta laikā Latvijas zemniekiem būs iespēja par izdevīgu cenu uz Šveici eksportēt augstas kvalitātes liellopu gaļu. Projekta sadarbības partneri Šveicē ir gaļas liellopu audzētāju organizācija "Vianco" un lielveikalu tīkls "Coop".

"Kauņā oficiāli esam parakstījuši četrpusēju sadarbības līgumu starp "Vianco AG", Igaunijas uzņēmumu "Eav", Lietuvas uzņēmumu "Baltic Cattle" un "ABC projekts" par Šveices-Baltijas kopprojekta "Baltic Grassland-Beef" realizācijas sākšanu. Ieinteresētajiem lauksaimniekiem tika dota iespēja šajās dienā realizēt pirmās pāris tonnas gaļas kravas ar mērķi pārbaudīt ražošanas ķēdi pirms regulāras ražošanas līnijas sākšanas. Liellopu gaļu nodeva Balvu, Madonas un Cēsu puses zemnieku saimniecības," sacīja Vāgners.

Jautāts par iepirkuma cenu, viņš norādīja, ka to "vēl nav nospējams nofiksēt", tomēr nākamās kaušanas plānotas rudenī, tad arī tiks fiksēta konkrēta, zemniekiem izdevīga gaļas realizācijas cena.

"Patlaban visās trijās Baltijas valstīs tiek atlasītas pirmās kandidātsaimniecības, kuras apmeklēs Šveices un katras valsts pārstāvji, lai vienotos par sadarbību projekta ietvaros. Dalība projektā Latvijas gaļas liellopu audzētājiem nozīmē iespēju apgūt jaunu tirgu, ražojot nišas produktu, kam šobrīd Latvijā nav regulāra noieta, - nobarotus buļļus. Projekta ietvaros arī tiks investēts ganāmpulku ģenētiskās kvalitātes izkopšanā," norādīja uzņēmējs.

Jau iepriekš Vāgners sacīja, ka projekta ilgums būs astoņi gadi un tā beigās būs izveidota dzīvotspējīga ražošanas un realizācijas sistēma, kura no Baltijas valstīm uz Šveici eksportēs vairākus desmitus tūkstošus liellopu liemeņu, aizstājot pašlaik Šveicē ievedamo liellopu gaļu no no Dienvidamerikas ar Baltijā izaudzēto.

Viņš arī sacīja, ka patlaban Latvijā ir aptuveni 400 gaļas liellopu ganāmpulku, kuros dzīvnieku skaits pārsniedz sešus. Savukārt zemnieki aktīvi interesējas par iespējam iesaistīties projektā, jo plānotā samaksa par gaļu būs augstāka nekā Latvijas tirgus cena.

"Cena būs konkurētspējīga. Patlaban vietējā tirgus cena ir nepilni divi lati par kautsvara kilogramu. Šveicieši maksās vairāk, turklāt klāt nāks 10% līdz 15% piemaksa par gaļas kvalitāti. Plānojam, ka gadā uz Šveici varētu eksportēt vismaz 20 000 tonnu liellopu gaļas. Līdz liellopu gaļa netika eksportēta, uz Eiropas Savienības valstīm, kā arī Turciju tika vesti dzīvi liellopi," sacīja uzņēmējs.

Viņš norādīja, ka Latvijas lauksaimniekiem projekta galvenais ieguvums būs stabilitāte tirgū, prognozējami ražošanas apjomi un cenas.
Tāpat projekta laikā lauksaimniekiem būs iespējams piedalīties apmācībās, pieredzes apmaiņas braucienos, saņemt konsultācijas, uzlabot esošo ganāmpulku, kā arī saņemt aizdevumu kvalitatīvu vaislas dzīvnieku iegādei, lai progress saimniecība būtu daudz ātrāks.

Avots: LETA

Прочитано 4697 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO