Sat12072019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Miķelānos no cūku urīna ražos šķīdumu izplūdes gāzu absorbēšanai
Понедельник, 09 Июля 2012 00:00

Miķelānos no cūku urīna ražos šķīdumu izplūdes gāzu absorbēšanai

Автор 

Cūkkopības kompleksā Miķelāni Salas pagastā no cūku urīna ražos karbamīda šķīdumu, ko varētu izmatot izplūdes gāzu absorbēšanai.

 

Nozares eksperti gan norāda – lai karbamīda šķīdumu jeb Ad Blue varētu izmantot dzinējos, ražotnei ir jābūt sertificētai un jāatbilst spēkā esošajiem noteikumiem.
Kopējie ieguldījumi šajā projektā sasniegs 10 miljonus eiro jeb 7.215 miljonus Ls un, iespējams, šī tehnoloģija varētu būt interesanta arī citiem nozares dalībniekiem ārvalstīs, tostarp ASV. Ražošanas procesā paredzēts izmantot tehnoloģiju, ko attīsta Dānijas uzņēmums Green Tech Holding ApS, kas ir formulējis W2G (Waste to Green) koncepciju, kuras ietvaros dažādu veidu atkritumi tiek pārstrādāti videi draudzīgākos un derīgos materiālos. Šī kūtsmēslu utilizācijas tehnoloģija pazīstama ar nosaukumu Agroplast.
Projektu īsteno SIA Micro Tech Baltic sadarbībā ar Miķelānu kompleksu. Līdzīga tehnoloģija tiek izmantota vienā no Dānijas cūku fermām, taču tur apjomi ir ievērojami mazāki, jo cūku skaits tur ir ap 2000. Tādējādi ir pamats apgalvot, ka Miķelāni būs pasaulē lielākie, kas nodarbosies ar šo jauno un inovatīvo tehnoloģiju, jo šajā kompleksā mīt ap 30 tūkstošiem cūku.
Līdzīgu projektu plānots īstenot arī SIA Cirmas bekons cūku kompleksā.

Sandra Dieziņa,  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , +371 67084441

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Прочитано 5339 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO