Thu05232019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Tukuma gaļas pārstrādes ražotnei jauni saimnieki
Вторник, 11 Декабря 2007 02:00

Tukuma gaļas pārstrādes ražotnei jauni saimnieki

Автор 

Pēc tam, kad nācies uzklausīt bijušās «Tukuma gaļas pārstrādes sabiedrības» darbinieku sūdzības par nebūšanām un neizmaksātajām algām, kā arī to, ka īpašumu nopircis SIA «Amatnieks», tagad dzirdam, ka ražotne meklē strādniekus. Tātad - tā atsāk strādāt? To jautājām Tukuma gaļas kombināta direktoram un vienam no četriem īpašniekiem Jurim Kruglovam.
Kruglovs

- Kas tagad ir Tukuma gaļas kombināta saimnieki?
- Man bija kapitāla daļas bijušajā Rēzeknes gaļas kombinātā, kuras es pārdevuun iegūtos līdzekļus ieguldīju šeit. Gribējās uzsākt savu biznesu. Jaudas ziņāšis gaļas pārstrādes uzņēmums ir lielāks nekā Rēzeknes. Tā produkciju vēlaizvien atceras, un realizācijā tas ir ļoti svarīgi. 
Otrs īpašnieks ir Normunds Pužulis, viņš piecus gadus uzņēmumā «Triāls» bijagalvenais tehnologs. Ar viņu kopā domājam arī par to, lai papildus jaupazīstamajai produkcijai radītu savu īpašo sortimentu gaļas izstrādājumu tirgū. 
Bez mums uzņēmumam ir vēl divi īpašnieki - Latvijā pazīstamais uzņēmējs UldisKokins un Rīgas uzņēmējs Sergejs Šļama. Ikdienas darba uzdevumus risinām mēs arNormundu, bet globālākus jautājumus apspriežam četratā. Esam nolēmuši Tukumagaļas kombināta vārdu atgriezt apritē vislabākajā tā nozīmē. 
- Iepriekšējiem uzņēmuma saimniekiem neveicās, viņi nonāca līdz bankrotam. Kodomājat darīt labāk, citādāk nekā iepriekšējie?
- Vispirms jau ieviesīsim stingru kārtību iekšējās uzskaites un kontrolessistēmā. Nedaudz mainīsies arī preces piedāvājums tirgū. Centīsimies noturētaugstu preces kvalitāti un labas cenas. Tas atkarīgs no tā, kādā veidā gaļuapstrādā, kādas ir receptes. Šķiet, ka mums pašlaik doktordesa un cūkgaļassardeles ir izdevušās un, salīdzinājumā ar līdzvērtīgiem ražotājiem, druskulētākas. Vēl mums ir gaļas žāvējumi. Ir arī pusžāvētas un žāvētās desas - mājasdesas, Tukuma servilāde, dāņu salami, ruletes u. c. Produkciju žāvējamelektriskajās krāsnīs.
- Dažkārt gaļa ir slapja, smaga, un šķiet, ka nemaz nav žāvēta; saka, ka gaļātīšām špricējot ūdeni... Vai tiešām ir tāda tehnoloģija, ka gaļā špricē ūdeni?
- Gaļā patiešām špricē ūdeni. Patiesībā ne ūdeni, bet garšvielu maisījumu, jopretējā gadījumā gaļai būs laba garša tikai no ārpuses. Taču, iespējams, dažito sašpricē pārlieku daudz... Garšvielas gaļā ievada ar šprici, bet žāvējotviss ūdens iztvaiko, un gaļai ir dabūta vajadzīgā garša.
- Kur jūs realizējat savu produkciju?
- «Dekšņos», Tukuma tirgū, veikalā «Maksima» ir speciāls gaļas izstrādājumustends, vēl vairākos citos mazākos veikalos. Ir noslēgti preču piegādes līgumiar lielveikaliem «Rimi», «Maxima» un «Elvi», kuros tuvākajā laikā arīparādīsies mūsu ražojumi.
- Cik cilvēku pašlaik tiek nodarbināti pārstrādes uzņēmumā? 
- Pašlaik strādā apmēram 40 darbinieki. Visi lielākoties ir bijušie «Tukumagaļas pārstrādes sabiedrības» darbinieki. Tomēr, ja kāds nopietni domā pardarbu šajā uzņēmumā, esam gatavi pieņemt, savus cilvēkus paši arī apmācām.Cilvēki, kuri par spīti tam, ka bija gājis smagi un nebija algu, tomēr palikauzticīgi uzņēmumam, ir mūsu lielākā bagātība. Par to viņiem paldies!
- Gaļas kombināta nekustamais īpašums bija pārdots izsolē. Vai tas tagadir jūsu īpašums?
- Jā, esam to no SIA «Amatnieks» atpirkuši, bet ražošanas iekārtas, kuras šeitir gana jaunas un labas, esam nopirkuši no bijušās «Tukuma gaļas pārstrādessabiedrības».
- Vai pārstrādājat Latvijā izaudzētu gaļu?
- Mēs strādājam tikai ar Latvijā audzētu gaļas produkciju. Liellopusiegādājamies no SIA «Poļlauki» Smārdes pagastā, bet cūkgaļu vedam no Liepājasrajona Paplakas kautuves. 
- Kādreiz gaļas kombinātam bija sava kautuve. Vai to nedomājat atjaunot?
- Kautuvi neatjaunosim, pašlaik Latvijā kautuvju skaits ir pietiekošs.
- Cik ilgi jau strādājat?
- Ražojam kādus divus mēnešus. Jūlijā un augustā ražotni sakārtojām, kurvajadzēja, vēl veicām krāsošanas darbus. Septembrī sākām pa druskai ražot, betoktobrī jau "uzņēmām apgriezienus". Oktobrī, salīdzinot ar septembri,apjoms pieauga 10 reizes. Novembrī saražoto produkciju, salīdzinot ar oktobri,dubultojām. Decembrī plānojam apjomu palielināt vēl par 50%. 
Mūsu pirmais uzdevums ir ātros tempos sasniegt apjomus, lai varētu saražot 500tonnas mēnesī.
- Zemkopības ministrija sola atbalstu projektiem, kas tiktu iesniegti no lauksaimniecībaspārstrādes uzņēmumiem. Vai arī jūs gatavojaties iesniegt kādu projektu?
- Vispirms jānostabilizē ražošana, kad būsim sasnieguši apjomu - 500 tonnasmēnesī, paralēli tam jau domāsim arī par projektiem. Mūs devīze ir «Godīgaattieksme pret piegādātājiem, pircējiem un saviem darbiniekiem». Ceru, kaizdosies noturēt labu produkcijas kvalitāti un iespējami ātrā laikā sasniegtlabus rezultātus.
 
ntz.lv

{jcomments on}

Прочитано 8706 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO