Sun05192019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок "Putnu fabrika Ķekava" aicina valdību regulēt graudu tirgu
Пятница, 20 Августа 2010 00:00

"Putnu fabrika Ķekava" aicina valdību regulēt graudu tirgu

Автор 
Putnu gaļas ražotājs AS "Putnu fabrika Ķekava" ("Ķekava") aicina valdību regulēt graudu tirgu, kurā patlaban esot vērojamas nestabilitātes pazīmes, biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vitālijs Judins.
Vitālijs Judins

"Tāpēc īpaši svarīga būtu attiecīgo valsts iestāžu aktīva darbība, kas ļautu līdzsvarot situāciju pārtikas produktu tirgū. Nav pieļaujami iepriekšējo gadu pieredzētie spekulatīvie produktu iepirkšanas un ierobežotās pārtikas pieejamības gadījumi mazumtirdzniecības tīklos un mākslīgi radītā ažiotāža, kas kaitē tautsaimniecības stabilizācijai un attīstībai," rezumē Judins.

Savukārt graudu eksportētājs - kooperatīvs "Latraps" - akcentē, ka svarīgākais ir ar graudiem nodrošināt vietējos ražotājus un tikai tad veikt eksportu. "Taču situācija pēdējo desmit gadu laikā stipri mainījusies, un graudu audzētājiem vairs nav jālūdzas potenciālajiem pircējiem Latvijā, lai tie nopērk izaudzēto produkciju. Latvija strādā kopējā pasaules graudu tirgū, un tiem uzņēmumiem, kuriem graudi ir vajadzīgi, ir jāmeklē iespēja tos nopirkt, " norāda kooperatīva izpilddirektors Edgars Ruža.

"Mūsu zemnieki, kuri pavasarī veica cenu fiksācijas, ka par graudiem saņems 90 latus par tonnu, patlaban ir vīlušies, bet viņi riskēja un patstāvīgi piedalījās graudu tirgū. Ja lopbarības patērētāji būtu piedalījusies biržas darījumos, tie būtu nopirkuši produkciju par zemo cenu. Nevar vainot graudu tirgotājus par šī brīža cenām, tāds ir tirgus, un arī graudu pircējiem ir jāsāk strādāt moderni, savlaicīgi plānojot iepirkumu. Ja vietējie lopbarības patērētāji laikus būtu uzsākuši sarunas par sadarbības apjomiem, tad risinājums noteiktu tiktu meklēts. Nav saprotams, kāpēc lopbarība tiek meklēta nevis cauru gadu, zinot, ka putni būs jāēdina katru dienu, bet gan sezonā, kad vairumam graudu realizētāju jau ir noslēgti līgumi par graudu eksportu. Ja graudu audzētājiem rodas sajūta, ka Latvijas graudus Latvijā nevajag, tad atrodam tiem noietu pasaulē, jo mūsu svarīgākais uzdevums ir nodrošināt savus zemniekus ar atbilstošu samaksu par viņu ieguldījumiem un darbu," sacīja Ruža.

Kā ziņots, "Ķekavas" apgrozījums 2008.gadā bija 23,94 miljoni latu, kas bija par 32% vairāk nekā 2007.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 18,18 miljoni latu. Putnu fabrikas zaudējumi 2008.gadā bija 887 709 lati, kas ir gandrīz 4,5 reizes lielāki nekā 2007.gadā, kad uzņēmums strādāja ar 205 106 latu zaudējumiem.

Pēdējo gadu laikā uzņēmuma modernizācijā ieguldīti vairāk nekā 15 miljoni latu, un, pateicoties šiem ieguldījumiem, saražotās putnu gaļas apjoms dubultojies, sasniedzot 14 000 tonnu gadā.

Investīcijas modernizācijā piesaistītas no Eiropas Savienības struktūrfondiem, kā arī veikts akcionāru ieguldījums. Investīcijas veicinājušas veiksmīgu produkcijas eksportu.

Avots: unity.lv

Прочитано 5736 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO