Tue06252019

Last update09:18:21

Новости Латвийский мясной рынок Informācija par Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmumu "Biovela Group"
Среда, 22 Апреля 2009 02:00

Informācija par Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmumu "Biovela Group"

Автор 

Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmums "Biovela Group" savu darbību sāka 1994. gadā kā neliels ģimenes uzņēmums, ko izveidoja vīrs un sieva - Virginijs Kantausks (Virginijus Kantauskas) un Birute Kantauskiene (Birutė Kantauskienė). Par jaunās firmas stūrakmeņiem tika izvēlēti divi tikumi - punktualitāte un disciplīna, kas ātri vien deva rezultātus.

Piecpadsmit gadu jubileju šogad uzņēmums sagaida kā lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums Baltijā, kurš nodarbina ap 2000 darbinieku un kura gada apgrozījums pārsniedz 100 miljonus latu. Taču tas joprojām ir ģimenes uzņēmums - Birute Kantauskiene ir koncerna uzņēmuma "Biovela" ģenerāldirektore, Virginijs Kantausks - "Biovela Group", kurā ietilpst ""Utenos Mėsa", "Žiobiškio kompleksas", "Maisto pramones logistikos grupe", SIA "Biovela" (Latvija) un kooperatīvs "Saimniecības partneri" (Latvija), ģenerāldirektors.
  

Nu koncerna vadībā iesaistījies arī abu dēls, māsas un citi tuvinieki. Fakts, ka uzņēmums joprojām ir tās veidotāju ģimenes lolots un pārvaldīts, ir vēl viens uzticības un kvalitātes rādītājs, īpašu cieņu tas raisa Rietumeiropas sadarbības partneru vidē, kur ģimenes tradīcijas tiek īpaši augstu vērtētas.

Apmēram 30 procentu gaļas un gatavās produkcijas tiek eksportēts. Uzņēmuma produkcija ieguvusi arī daudz apbalvojumu starptautiskajās pārtikas izstādēs.

Koncerna uzņēmumi


No mazas firmiņas šobrīd izveidojies milzīgs koncerns - "Biovela Group", kurā ietilpst:

• Lietuvas lielākie gaļas pārstrādes uzņēmumi -

* "Biovela", kas atrodas Viļņas rajonā. Tur ražo pamatā vārītās desas un citus produktus, kuru izgatavošana neprasa vairāk kā divas dienas;

* "Utenos Mėsa", kur ražo kūpinājumus, žāvējumus, vītinātos šķiņķus u. tml. Utenā atrodas arī moderna kautuve.

SIA "Biovela" - "Biovela Group" uzņēmums Latvijā.

• Kooperatīvs "Saimniecības partneri", kas nodarbojas ar cūku un liellopu iepirkšanu Latvijā - trīs iepirkuma punktos mēnesī uzpērk līdz 500 cūkām un liellopiem.

• Šķirnes cūku audzēšanas komplekss "Žiobiškio kompleksas" - tur gadā izaudzē 14 000 gaļas šķirnes cūkas, no kurām pērn uz Latviju eksportēja 2000 cūkas (šogad - katru mēnesi pa 500), dzīvas cūkas eksportē arī uz Franciju.

• Loģistikas uzņēmums "Maisto pramones logistikos grupe", kas ātri un droši piegādā preci "Utenos Mėsa", "Biovela" un "Makvela" klientiem.

Sertifikāti


Uzņēmumam ir trīs sertifikāti, kas apliecina tā produkcijas augsto kvalitāti:

• augstākā līmeņa ISF (International Food Standard), kas ļauj uzņēmumam eksportēt savu produkcijas uz Eiropas Savienības valstīm;

• "Mc Donalds" sertifikāts, kas dod tiesības piedalīties starptautiskajos "Mc Donalds" konkursos. Tas atzīst liellopu gaļas augsto kvalitāti un dod tiesības piegādāt liellopu gaļu "Mc Donalds" uzņēmumiem, ko "Biovela Group" arī īsteno.

• Eko Agros sertifikāts, ko izsniedz neatkarīga komisija un kas ļauj pārdot ekoloģiski tīru pārtiku ("Biovela Group" ir ekoloģiskās produkcijas līnija).


"Biovela Group" skaitļos


• "Biovela Group" apgrozījums:

2006. gadā - 330 382 000 Lt (~ 67 323 300 Ls)

2007. gadā - 352 243 000 Lt (~ 71 813 520 Ls)

2008. gadā - 499 244 000 Lt (~ 101 804 990 Ls)

• "Biovela Group" peļņa:

2006. gadā - 4 659 000 Lt (~ 950 436 Ls)

2007. gadā - 12 765 000 Lt (~ 2 605 102 Ls)

2008. gadā - 9 608 000 Lt (~ 1 960 032 Ls)

• 2008. gadā tika eksportēta gaļa un gaļas produkcija par 102 252 000 Lt (~ 20 859 408 Ls).

• Produkciju eksportē uz 19 valstīm - Latviju, Igauniju, Krieviju, Vāciju, Nīderlandi, Zviedriju, Itāliju, Austriju, Īriju, Ukrainu, Angliju, Dāniju, Poliju, Izraēlu, Franciju, Spāniju, Somiju, Ungāriju, Baltkrieviju.

• "Biovela Group" strādā 1963 darbinieki.

• "Utenos Mėsa" kautuve ik dienas iepērk līdz 800 cūkām un 250 liellopiem.

• Katru dienu tiek saražots 200 tonnas gaļas izstrādājumu - svaiga gaļa, kūpinājumi, žāvējumi, vītināta gaļa, vārītās desas u.c.

Sortiments


Uzņēmuma sortimentā šobrīd ir ap 300 gaļas produktu, taču nepārtraukti tiek domāts par esošā uzlabošanu un jaunu produktu veidošanu, jaunu zīmolu, līniju veidošanu - dažāda stila, dažādai maksātspējai, dažādiem tirgiem utt. Starp tiem ir arī pavisam eksotiski, piemēram, strausa gaļas desa, svaiga medījuma gaļa, marinēta brieža, mežacūkas, stirnas gaļa u.c.

Visvairāk "Biovela Group" tomēr lepojas ar savām žāvētajām desām - tās tiešām ir izcilas. Vēl ar lepnumu tiek minēta vītinātā gaļa - parasti gan tā saistās ar Spāniju un Itāliju, taču arī Lietuvā pēc senlaiku receptēm, gandrīz mēnesi iekarinātu gaļu kaltējot caurvējā, gatavo nebūt ne sliktāku.

Kā trešo var minēt "Kaukāza šašliku", kura recepti izveidojis īsts kaukāzieties - Marats Sarkasjans. Tas Lietuvā ir ārkārtīgi populārs - divu gadu laikā sezonas pārdošanas apjomi tam auguši četrdesmit reizes!

"Biovela Group" un Latvija


Ar Latviju uzņēmumam ir cieša sadarbība. Jau vairākus gadus "Biovela Group" izstrādājumus var iegādāties arī Latvijas veikalos. Gan pērn, gan šogad "Biovela Group" produkcija Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkotajā konkursā ieguva titulu "Gada prece".

Kā skaidro V. Kantausks, Latvijas tirgus ir viena no uzņēmuma prioritātēm: "Plānojam iegādāties gaļas pārstrādes uzņēmumu Latvijā, iespējams, pat divus. Mūsu prasības ir, lai būtu kvalitāte, labas tirdzniecības markas, iekārtas, kas atbilst mūsu uzstādītajiem standartiem. Esam vērsušies arī pie starptautiskiem ekspertiem, kas ieteica pievērst uzmanību šādiem Latvijas uzņēmumiem - AS "Ruks Cēsu gaļas kombināts", AS "Jelgavas gaļas kombināts", SIA "Triāls", AS "Talsu gaļa", SIA "Tukuma gaļas kombināts LAT", SIA "M.V.A.", SIA "Forevers". Esam gatavi investēt 10-15 miljonus latu. Protams, šāds pirkums nenotiek vienas dienas, bet gan vairāku mēnešu laikā - vēl nepieciešams rūpīgi izvērtēt, veikt finanšu auditu, konsultēties. Tagad sāksies pārrunu process un izvērtēšana, piedāvājumu izskatīšana. Tomēr esam cieši nolēmuši savu darbību paplašināt."

Pašlaik "Biovela Group" produkcija aizņem 3-4 procentus Latvijas gaļas produkcijas tirgus ("Biovela Group" Latvijas uzņēmumam SIA "Biovela" gada apgrozījums Latvijā ir ap sešiem miljoniem latu), saviem spēkiem šo daļu plānots palielināt līdz 10 procentiem, bet, iegādājoties gaļas pārstrādes rūpnīcu Latvijā - vēl līdz pat 25 procentiem.


Informāciju sagatavoja gaļas pārstrādes uzņēmums "Biovela Group".
Прочитано 18676 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO