Thu05232019

Last update09:18:21

Новости Новости выставок Noslēgusies pārtikas izstāde “Riga Food 2010”
Пятница, 17 Сентября 2010 00:00

Noslēgusies pārtikas izstāde “Riga Food 2010”

Автор 

11. septembrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā veiksmīgi noslēdzās četras dienas ilgusī starptautiskā pārtikas izstāde “Riga Food 2010”, kas šogad svinēja 15 gadu jubileju un pulcēja 540 dalībniekus no 39 valstīm. Izstādi apmeklēja 33 210 interesenti. Ārvalstu dalībnieku piedāvājumu bija iespējams apskatīt 14 nacionālajos kopstendos.


Izstādes projekta vadītājs Rolands Nežborts atzinīgi novērtē izstādes dalībnieku veikumu un sasniegumus: “Nedz dzīvē, nedz biznesā nekas nestāv uz vietas! To varējām redzēt arī šogad izstādē “Riga Food”! Latvijas tautsaimniecībā ir nākuši klāt jauni un enerģiski pārtikas nozares biznesmeņi un uzņēmumi, kuri izstādē atrada jaunus sadarbības partnerus. Arī profesionāļu meistarības konkursos redzams, ka parādās jaunas un talantīgas zvaigznes bārmeņu, pavāru un konditoru vidū! Tematiski plašā semināru programma ikvienam piedāvāja papildināt savas zināšanas par pārtikas nozari un ražošanu. Liels paldies ikvienam izstādes dalībniekam, sadarbības partnerim un apmeklētājam! Tiksimies nākamajos pārtikas nozares svētkos – izstādē “Riga Food 2011”!”

Izstādes skaitliskie rādītāji
Izstādē “Riga Food 2010” piedalījās 540 kompānijas, no kurām 43% jeb 230 bija Latvijas ražotāji, 208 jeb 38% dalībnieki bija ārvalstu firmas, bet pārējie 102 jeb 19% bija importētāji no Latvijas.

Izstādes ekspozīciju veidoja deviņas tematiskas sadaļas. Visplašāk pārstāvēta bija vispārējo pārtikas produktu sadaļa “Riga Food Regular Expo” – kopā 322 uzņēmumi.* Alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu sadaļu “Riga Food Drinks” veidoja 76 firmu piedāvājums. Plaši pārstāvēta bija pārtikas pārstrādes un ražošanas iekārtu, izejvielu, garšvielu un pārtikas piedevu sadaļa “Riga Food Technology and Ingredients”, kurā bija 64 dalībfirmas. Sabiedriskās ēdināšanas un tirdzniecības iekārtu un aprīkojuma sadaļā “Riga Food Catering and Retail Tech” piedalījās 55 dalībnieki, iepakojuma sadaļā “Riga Food Printing and Packing Tech” – 37 dalībnieki, viesnīcu aprīkojuma sadaļā “Riga Food Hotel Expo” – 27 dalībnieki, sadaļā “Riga Food Clean Expo” – 19 dalībnieki.

Izstādes sadaļā “Riga Food Speciality”, kas piedāvā veselīgus un funkcionālus pārtikas produktus, piedalījās 15 ražotāji un deviņi importētāji no Latvijas, kā arī astoņi ārvalstu uzņēmumi. Citus pakalpojumus un produktus piedāvāja 118 uzņēmumi. Sadaļā “Riga Food Innovation” piedalījās 42 uzņēmumi, izglītības iestādes, zinātniskie institūti un valsts iestādes.
* Vairāki uzņēmumi ar savu piedāvājumu piedalījās vairākās izstādes sadaļās, tāpēc kompāniju sadalījums pa tematiskajām sadaļām summā neveido izstādes dalībnieku kopskaitu.

Izstādi atklāj zemkopības ministrs un Rīgas mērs
Izstādes “Riga Food” atklāšanas ceremonijā piedalījās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, “Mārketinga padomes” direktore Ingūna Gulbe, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle un projekta “Riga Food 2010” vadītājs Rolands Nežborts. Atklāšanas ceremonijā tika uzsvērta “Riga Food” nozīme pārtikas nozares attīstības veicināšanā un starpvalstu sadarbības sekmēšanā. Zemkopības ministrs norādīja: “Izstāde “Riga Food” ir lieliska platforma uzņēmumiem, kur iepazīstināt ar sevi vai atgādināt par sevi gan patērētājiem, gan partneriem, gan konkurentiem, bet speciālistiem – papildināt savas zināšanas par nozarē notiekošo. Esmu pārliecināts, ka arī šogad “Riga Food 2010” būs gan interesants, gan lietderīgs notikums nozarē, turklāt tāds tas būs ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš apmeklēs izstādi.”

Rīgas mērs Nils Ušakovs atzina: “Latvijas pārtikas ražotāji jau darbojas veiksmīgi, tomēr starptautiskajā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes un tehnoloģiju izstādē “Riga Food 2010” tiem jācenšas apgūt vēl vairāk jaunus tirgus.” N. Ušakovs pateicās izstādes organizatoriem par “krāšņo un garšīgo izstādi”, kā arī novēlēja veiksmi tieši Latvijas ražotājiem.

“Mārketinga padomes” direktore Ingūna Gulbe norādīja, ka “ir ļoti patīkami atrasties starptautiskā izstādē ar tik daudziem interesantiem kolēģiem un viņu pārstrādātājiem produktiem. Cilvēki tic zīmolam. Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 ir tā kompānija, kurai droši var uzticēties. Šis raženais rudens ir laiks, kad mēs samērojam ne tikai sasniegumus, bet arī mūsu nākotnes mērķus. Cilvēki paļaujas uz zīmoliem. Piemēram, uz mūsu eleganto un atbildīgo “Zaļo karotīti”, uzņēmumiem “Laima” un “Skrīveru saldumi”, “Pūre Food” un “Spilva”, “Lāču maize” un “Hanzas maiznīca”. Cilvēki turpinās pirkt zīmolu preces, un mums ir svarīgi, lai tās būtu Latvijā ražotas.”

Izstādes rīkotāji un dalībnieki saņēma arī Valsts prezidenta Valda Zatlera apsveikumu. Valsts prezidents apsveikumā izteica gandarījumu, ka jau 15 gadus pēc kārtas vairāk nekā 500 dalībnieku no dažādām valstīm pulcējas kopā, lai iepazīstinātu ar jaunākajiem ražojumiem un zinātniskajiem sasniegumiem, kā arī meklētu jaunus sadarbības partnerus un klientus.

Paraksta nozīmīgus līgumus
Izstādes pirmajā dienā tika parakstīts četrpusīgs līgums “Par nacionālās pārtikas kvalitātes atpazīšanas veicināšanu”, ko savstarpēji noslēdza Zemkopības ministrija un trīs lauksaimniecības un pārtikas ražotājus pārstāvošās organizācijas – biedrība “Mārketinga padome”, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija un Lauksaimnieku organizāciju Sadarbības padome. Līgums noslēgts, lai veicinātu nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas un tās produktu atpazīstamību, tostarp izmantojot arī shēmas norādi, kuru Latvijas patērētāji pazīst kā “Zaļā karotīte”.

Izstādes otrajā dienā, 9. septembrī, izstādes laikā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme-Grende parakstīja līgumu par zīmola “Rīgas marka” izmantošanu eksporta tirgus paplašināšanai.

Semināri profesionāļiem un biznesu veicinoši pasākumi
Izstādē bija ļoti plaša semināru programma pārtikas nozares profesionāļiem un uzņēmējiem par pārtikas tehnoloģijām un inovācijām pārtikas nozarē, ko organizēja Latvijas Lauksaimniecības universitāte ar EEN-Latvija līdzdalību, biedrība “Mārketinga padome”, Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūts sadarbībā ar “Elpa”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un EK “Europe Direct” un “Nordic Sugar”. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izstādes laikā rīkoja semināru un individuālas tikšanās “Latvijas pārtikas ražotāju tikšanās ar iepircējiem”. Gan izstādes apmeklētāji, gan arī dalībnieki un valsts augstākās amatpersonas atzinīgi novērtēja daudzo semināru nozīmi un devumu.

Pārtikas inovācijas izstādē
Ik gadu izstādē piedalās pārtikas inovācijas procesos iesaistītās organizācijas un to pārstāvji, atspoguļojot visu produkta izstrādes procesu un rīkojot pārtikas inovācijas pasākumus, kas ir interesanti un noderīgi esošajiem un topošajiem uzņēmējiem un nozares profesionāļiem. Šogad Latvijas Tehnoloģiskais centrs veidoja zinātnes un inovāciju stendu “Inovācija pārtikai” un Animācijas stendu, kur divu dienu laikā bija pieejama aizraujoša un izglītojoša programma.

Brokerpasākums un kontaktbirža sola sadarbības līgumus
Izstādes otrajā dienā, 9. septembrī, Latvijas Tehnoloģiskais centrs sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru organizēja brokerpasākumu, kurā tika uzņemta Polijas uzņēmumu delegācija, kā arī pārtikas uzņēmumi no Lietuvas. Kopumā notika 68 tikšanās, kurās piedalījās pārstāvji no 22 Polijas uzņēmumiem, pieciem Lietuvas uzņēmumiem un 32 Latvijas uzņēmumiem un organizācijām. Lai gan šobrīd par gataviem sadarbības līgumiem runāt ir pāragri, tikšanās ar uzņēmumiem noritēja veiksmīgi, kas Latvijas, Lietuvas un Polijas dalībniekiem sola sadarbības līgumus tuvākajā nākotnē.

Savukārt, lai veicinātu biznesa attīstību, izstādē pirmo reizi notika Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 un “Diplomatic Economic Club” rīkota kontaktbirža, kas jau krietnu laiku pirms izstādes sākuma piedāvāja veidot kontaktus ar izstādes dalībniekiem, dažādiem interesējošo nozaru uzņēmumiem no Latvijas un diplomātiskajām pārstāvniecībām. Kontaktbiržā piedalījās 35 interesenti, un desmit kompānijas iesāka veiksmīgas sadarbības pārrunas.

Noskaidroja un sumināja labākos konditorus, pavārus un bārmeņus
Izstādē “Riga Food” ik gadu satiekas pārtikas un dzērienu nozares profesionāļi, labākie pavāri, konditori un bārmeņi, lai mērotos profesionalitātē, izveicībā un oriģinalitātē un cīnītos par galvenajām balvām konkursos.

Lai noskaidrotu Baltijas labāko konditoru, 8. septembrī notika konkurss “Baltijas 2010. gada konditors”. Pēc sešu stundu darba, gatavojot tēmai “Mūzika manā dzīvē” atbilstošu torti, par labāko Baltijas konditori tika atzīta SIA “Ogres prestižs” meistare Marika Bērziņa. Septiņu konditoru komandu darbu vērtēja starptautiska žūrija, un pēc tās atzinuma otrajā vietā ierindojās SIA “Reaton” konditore Olga Korčagina. Trešo labāko rezultātu uzrādīja Alma Paulauskiene (Alma Paulauskienė) no Lietuvas. Baltijas konditoru konkursu rīkoja SIA “Gemoss” sadarbībā ar biedrību “Pavāru klubs”.

10. septembrī notika konkurss “Latvijas 2010. gada pavārs”, kur pavāri demonstrēja savas prasmes un izdomu, gatavojot aukstās uzkodas no svaigas laša filejas, paipalu olām un fenheļa, kā arī pamatēdienu no cūkas filejas, izmantojot arī medu un sakņu pētersīļus. Finālsacensībās septiņu pretendentu konkurencē gada labākā pavāra goda titulu izcīnīja Viesturs Lasmanis no restorāna “Kaļķu vārti”. Otro vietu pēc starptautiskās žūrijas vērtējuma ieguva Vasilijs Strelkovs (viesnīca “Tallink Hotel Riga”), bet trešo vietu — Jevgeņijs Ponomarjovs (restorāns “Palete”). Konkursu rīkoja biedrība “Pavāru klubs” sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 un sponsoriem.

9. septembrī jau trešo reizi norisinājās starptautiskās atklātās pavāru sacensības “Riga Open Culinary Cup”, kur pirmās vietas ieguvējs saņēma čeku 1000 eiro vērtībā. Čempionātā piedalījās pavāri no Igaunijas, Latvijas, Krievijas, Zviedrijas un ASV. Starptautiska žūrija, izvērtējot konkursantu darbus, par uzvarētāju atzina Terēzes Kondrates sniegumu, kura pērn ieguva Latvijas labākā pavāra titulu. Konkursu rīkoja biedrība “Pavāru klubs” sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 un Rīgas domes atbalstu.

Lai demonstrētu savu profesionalitāti, virtuozitāti, talantu un izdomu, 10. un 11. septembrī Latvijas labākie bārmeņi sacentās bārmeņu konkursā “De Kuyper Latvia Cup 2010”. Kategorijā flair septiņu dalībnieku konkurencē pirmo vietu izcīnīja bārmenis Staņislavs Jonāns, savukārt classic kategorijā 14 dalībnieku konkurencē pirmo vietu ieguva bārmenis Andris Reizenbergs.

Pirmo reizi izstādē – arī vīnziņi
Izstādes laikā pirmo reizi notika dažādi vīnziņu semināri, ko rīkoja Latvijas Vīnziņu asociācija un Latvijas Bārmeņu federācija. “Ridel” glāžu speciālists Latvijā Kristaps Rumbins informēja par vīna glāžu veidiem un to lietošanu. Semināra laikā apmeklētāji, degustējot dažāda stila vīnus, varēja pārliecināties, kā glāzes forma un tilpums var ietekmēt vīna aromātu un garšu. Savukārt restorāna “Vincents” vīnzinis Raimonds Tomsons veica praktiskus paraugdemonstrējumus pareizā sarkanā vīna pasniegšanā un dekantēšanā (pārliešana karafē caur sveci), kā arī vadīja semināru par pareizu dzirkstošā vīna pasniegšanu.

Latvijā ražotās pārtikas kvalitātes konkursa rezultāti
Šogad izstādes laikā notika izcilas kvalitātes pārtikas produktu konkursi maizes kategorijā, kā arī medus, Holandes siera un skābā krējuma kategorijās. Uzvarētāji saņēma diplomus un medaļas.

Par labāko Latvijā ražoto Holandes sieru šogad tika atzīts a/s “Trikātas siers” ražotais siers “Trikātas Holandes 22%” (siera meistars Renārs Tumens). 2. vietu ieguva a/s “Rīgas piena kombināts” ražotais “Holandes siers” (siera meistars Sandis Golvers). 3. vietu ieguva a/s “Smiltenes piens” ražotais “Holandes siers” (siera meistare Vita Puriņa). Par labāko Holandes sieru sacentās četri ražotāji ar sešiem paraugiem.

Par labāko skābā krējuma ar tauku saturu 25% ražotāju tika atzīts a/s “Talsu piensaimnieks” un skābā krējuma meistare Lilija Afoņina. Savukārt 2. vietu ieguva a/s “Valmieras piens” un skābā krējuma meistare Emīlija Lapa. 3. vietu ieguva PKS “Straupe” un skābā krējuma meistare Gunta Tetere. Par labākā skābā krējuma ražotāja titulu sacentās 10 Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi ar 14 paraugiem.

Izstādē “Riga Food 2010” apbalvoja arī konkursa “Garšīgākais Latvijas medus 2010” laureātus. Jau otro gadu pēc kārtas konkursā 1. vietu ieguva biškopis Jānis Vainovskis no Saldus par viršu ziedu medu. Konkursā 2. vietu ieguva Olafs Baltgalvis no Tukuma par meža ziedu medu, savukārt 3. vietu – Ilzīte Priedoliņa no Kuldīgas par dažādu ziedu medu.

Savukārt maizes kvalitātes konkursā tika noskaidrota Latvijā ražotā izcilākās kvalitātes kviešu, rudzu un jaukto miltu maize ar sēklām vai graudiem. Konkursā kopā tika vērtēti 36 paraugi no 12 maizes ceptuvēm. Pēc žūrijas vērtējuma zelta diplomi un medaļas tika piešķirti 13 maizes paraugiem, sudraba diplomi un medaļas 15 maizes paraugiem, savukārt bronzas diplomi un medaļas – pieciem maizes paraugiem. Konkursā piedalījās ražotne “Madonas maiznieks”, SIA “Iļģuciema maiznīca konditoreja”, SIA “Dona”, SIA “Lāči”, AS “Balvu maiznieks”, SIA “Kuldīgas RPB Maizes ceptuve”, SIA “N. Bomja maiznīca “Lielezers””, AS “Hanzas Maiznīcas”, SIA “Fazer Maiznīcas”, SIA “Saldus maiznieks”, AS “Maiznīca Dinella”, SIA “Bauskas klēts”.

Gardēži un kulināri piedalījās pastas recepšu konkursā
Izstādē notika recepšu konkurss, kurā ikviens gardēdis un kulinārs bija aicināts izgudrot recepti pastai ar tīģergarnelēm. Konkurss notika četrās kārtās, un finālā piedalījās četri dalībnieki no deviņiem, kas portālā Cetrassezonas.lv saņēma vislielāko balsu skaitu. Konkursa finālisti izstādē “Riga Food” gatavoja ēdienu no tortiljas, mazajām garnelēm un salātu lapām. Pirmo vietu un sponsoru sarūpētās balvas ieguva Ruta Kalniņa. Dalībniekus vērtēja ne vien latviešu izcilie pavāri Māris Jansons un Raimonds Zommers, bet arī pavārs ar 50 gadu stāžu, kurš piedalījies Prinča Čārlza un princeses Diānas kāzu tortes gatavošanā – Kenets Freizers (Kenneth Fraser). Konkursu rīkoja portāls Cetrassezonas.lv sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1, ģenerālsponsoru “Reaton”, sponsoru “KitchenAid” un biedrību “Pavāru klubs”.

Skaistāko galda klājumu izstāde
Izstādē “Riga Food 2010” līdzās daudzajiem profesionāļu konkursiem notika arī galda servēšanas konkurss, kurā Latvijas restorāni, kafejnīcas, viesnīcas un mācību iestādes prezentēja sevi, servējot un dekorējot galdus un radot patīkamu vidi maltītes baudīšanai. Izstādē piedalījās četrpadsmit galda klājumi no viesnīcām “Hotel de Rome”, “Hanza Hotel”, “Islande Hotel”, “Mārcienas muiža” un “Gutenbergs”, uzņēmumiem “Aviro”, “Kuivižu osta”, “Bonita”, “Hoist Technology”, kā arī no mācību iestādēm – Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolas, Mālpils Profesionālās vidusskolas, Skrundas Profesionālās vidusskolas, Policijas akadēmijas, Restorānu servisa skolas, Rīgas Tūrisma un tirdzniecības skolas. Konkursu rīkoja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

16. starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, inovāciju, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2011” notiks 2011. gadā no 7. līdz 10. septembrim. Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

BT1

{jcomments on}

Прочитано 9000 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO