Sun06162019

Last update09:18:21

Новости Новости выставок Izstādē “Riga Food” noskaidros labākos pavārmākslas meistaru
Среда, 30 Июля 2008 02:00

Izstādē “Riga Food” noskaidros labākos pavārmākslas meistaru

Автор 

13. starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food 2008” labākie Latvijas pavāri sacentīsies par titulu “Latvijas 2008. gada pavārs”. Savukārt konditori no visas Baltijas cīnīsies par “Baltijas 2008. gada konditora” nosaukumu. Izstādes laikā notiks “Riga Open Culinary Cup 2008”, kā arī pavāru meistarklases un paraugdemonstrējumi.
Riga food 2008

Konkurss “Latvijas 2008. gada pavārs”
Ceturto gadu biedrība “Pavāru klubs” sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 izstādē “Riga Food” rīkos pavāru sacensības, lai noskaidrotu labāko Latvijas pavāru, kā arī veicinātu Latvijas pavāru profesionalitātes izaugsmi, pieredzes apmaiņu un savstarpējo sadarbību. Lai pieteiktos konkursam “Latvijas 2008. gada pavārs”, dalībniekiem līdz 1. augustam jāiesniedz mājas darbs – recepte aukstajām uzkodām no akmensplekstes un pastinaka, izmantojot gaišās sinepju sēklas. Tāpat jāiesūta recepte starpēdienam no kazas siera, svaigām plūmēm, zvaigžņu anīsa, un arī recepte pamatēdienam no brieža muguras daļas, burkāniem un kadiķogām. 

Pēc iesūtītajām receptēm tiks atlasīti astoņi finālisti, kas izstādes “Riga Food 2008” laikā 5. septembrī konkursā varēs demonstrēt savas profesionālās prasmes un cīnīties par labākā pavāra godu. Sacensībās pavāriem vajadzēs pagatavot ēdienus pēc pašu izstrādātajām un iesūtītajām receptēm. Kvalificēti ārvalstu pavāri un šefpavāri vērtēs ēdiena noformējumu (kompozicionālo krāsu un formu vienotību), garšu un produktu saderību, kā arī pašu dalībnieku tehnisko meistarību un darba organizēšanu.

Pirmās vietas ieguvējs saņems ģenerālsponsora SIA “Reaton Ltd.” ceļojošo balvu “Reaton Zelta pavārnīca”. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems zelta, sudraba un bronzas medaļas, sertifikātus un balvas no sponsoriem un atbalstītājiem. Par konkursa veiksmīgu norisi gādās arī SIA “Electrolux Latvia Ltd”, SIA “Reaton” , SIA “Nesse-Baltija” un citi sponsori un atbalstītāji.

Pavāru konkursā “Latvijas 2007. gada pavārs” pirmo vietu jau otro gadu pēc kārtas ieguva restorāna “Kaļķu vārti” pavārs Raimonds Zommers, kurš saņēma arī ikgadēju ceļojošu speciālbalvu “Reaton Zelta Pavārnīca” un “Electrolux” dāvāto mācību ceļojumu uz uzņēmuma rūpnīcu Itālijā.

Konditori no tortes uzburs arhitektūras pērli
Savukārt konkursā “Baltijas 2008. gada konditors” dalībniekiem būs jāpagatavo torte, kas atspoguļotu konkursa tēmu “Manas valsts arhitektūras pērle”. Konditoru veikumam būs jāataino kāds ievērojams savas valsts arhitektūras objekts – tā var būt gan vēsturiska, gan arī modernās arhitektūras būve vai objekts, kas vislabāk raksturo valsti, un ko pazīst arī citu valstu pārstāvji. 

Šogad labāko konditoru konkurss būs vēl vērienīgāks, jo pirmo reizi spēkiem mērosies konditori ne vien no Latvijas, bet arī no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas. Konditoru sacensības rīko SIA “Gemoss” sadarbībā ar “Pavāru klubu” un BT 1; konkursu atbalsta “Pritchitt Foods” un SIA “Pure Food”.

Titulu “Latvijas 2007. gada konditors” ieguva SIA “Meduslācis” konditore Laila Magina, kuras pagatavotā kāzu torte izrādījās visgaršīgākā. Konditoru konkursa pirmo triju vietu ieguvējiem sponsors "Gemoss" dāvināja iespēju doties mācību braucienā uz starptautiskām izstādēm.

Papildu informāciju par pavāru un konditoru konkursu norisi un pieteikšanos iespējams iegūt “Pavāru klubs” mājaslapā un izstādes mājas lapā “Riga Food”.

Pirmo reizi – “Riga Open Culinary Cup 2008”
Lai veicinātu pavāru profesionalitātes izaugsmi, pieredzes apmaiņu un savstarpējo sadarbību “Pavāru klubs” sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 izstādē “Riga Food” 4. septembrī rīkos “Riga Open Culinary Cup 2008”.

Lai pieteiktos “Riga Open Culinary Cup 2008”, dalībniekiem līdz 25. augustam jāiesūta receptes pasākuma rīkotājiem. Līdz 28. augustam neatkarīga kompetenta žūrija, noteiks septiņus konkursa finālistus, kas 4. septembrī startēs Ķīpsalā. Konkursā būs jāgatavo aukstā uzkoda, starpēdiens un pamatēdiens. “Riga Open Culinary Cup 2008” uzvarētājam balvu piešķirs SIA “Reaton”.

Kā stāsta konkursa rīkotāju pārstāve Inese Vīcupa, šāda veida starptautisks pavāru konkurss Baltijā norisināsies pirmo reizi un tā mērķis ir aicināt uz Rīgu pavārus no visas pasaules, lai dalītos pieredzē, kā strādā citās valstīs, kā arī parādītu, ko protam Latvijā un veicinātu savstarpējo sadarbību kulinārijas jomā.

Kopš 2007. gada Rīga ir iestājusies Pasaules Gastronomijas pilsētu apvienībā “DELICE”, kas šobrīd apvieno 15 lielpilsētas no trīs kontinentiem, kas ir vēl viens labs apliecinājums tam, ka pie mums pavārmāksla attīstās strauji un ar mums rēķinās starptautiskajā tirgū, norāda Vīcupa.

Kā zināms, 13. starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2008” notiks 2008. gadā no 3. līdz 6. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

{jcomments on}
 

Прочитано 6280 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO