Sat12142019

Last update09:18:21

Новости Мясной рынок Эстонии и Литвы Igaunijas gaļas kombināti pieprasa aizliegt vistas masas importu
Среда, 20 Марта 2002 00:00

Igaunijas gaļas kombināti pieprasa aizliegt vistas masas importu

Автор 

Septiņi Igaunijas gaļas pārstrādes kombināti, kuri ir izstājušies no Igaunijas Gaļas asociācijas, ir vērsušies parlamentā un valdībā ar aicinājumu aizliegt importēt vistas gaļas un kaulu masu, kas tiek izmantota desu izgatavošanā, trešdien vēstī avīze "Aripaev".


Vistas gaļas masas imports apdraud Igaunijas vietējos gaļas pārstrādes uzņēmumus un neatbilst Eiropā pieņemtajām normām, uzskata aicinājuma autori, norādot, ka vistas gaļas masas imports ir aizliegts visās Eiropas Savienības valstīs, kā arī Latvijā un Lietuvā.

Iepriekš šie paši gaļas pārstrādātāji apgalvoja, ka Igaunijā vistas gaļas masa desu izgatavošanā netiek reglamentēta, tāpēc vairāku desu šķirņu kvalitāte izraisa šaubas. Septiņu kompāniju pārstāvji otrdien tikās ar parlamenta lauku attīstības komitejas pārstāvjiem, lai apspriestu iespējamo aizliegumu un plānu noteikt, ka ražotājiem obligāti jāuzrāda vistas masas saturs produkta marķējumā.

Vēstulē, kas adresēta parlamenta komitejai un lauksaimniecības ministram Jānusam Marandi, teikts - ja jautājums par vistas masas importu netiks atrisināts līdz nākamā gada sākumam, kad stāsies spēkā attiecīgās ES direktīvas, Igaunija var kļūt par Eiropas gaļas industrijas "atkritumu tvertni" un igauņu zemniekiem var rasties grūtības pārdot savu produkciju ar peļņu.

Vistas gaļas masu savā produkcijā izmanto tādi Igaunijā lieli gaļas pārstrādātāji kā "Rakvere Lihakombinaat", "Tallegg" un "Woro Kommerts", kuras pēdējos gados ir palielinājušas savu daļu tirgū.

Finance.net

Прочитано 5162 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO