Mon05202019

Last update09:18:21

Публикации Мясная индустрия Kūpinātas desas kā laukos pie vecmāmiņas
Четверг, 12 Января 2006 02:00

Kūpinātas desas kā laukos pie vecmāmiņas

Автор 

Kalkūnes pagastā bijušajā skolā, kas celta Ulmaņlaikos, šodien uzņēmums „ŽABO” ražo gaļas izstrādājumus. Pupušinas ciemā SIA „ŽABO” sākusi strādāt 1997. gadā. Uzņēmuma realizācijas daļas vadītāja Vera Petrova stāsta, ka gaļas garša un smarža esot tāda pati, kādu varēja izbaudīt bērnībā laukos pie vecmāmiņas, jo uzņēmumā darbojas kūpinātava ar melnajiem dūmiem - tehnoloģija pietuvināta lauku pirtiņas un kūpinātavas modelim.

Vienīgā atšķirība – dūmi ir attīrīti, lai gaļas izstrādājumiem nebūtu kvēpu, tāpēc gaļa jāapstrādā ilgāk nekā lauku kūpinātavā. Katru gadu pieaudzis uzņēmumu darbinieku skaits, un pašlaik SIA „ŽABO” strādā 65 cilvēki. Uzņēmums nodarbina gan kalkūniešus, gan daugavpiliešus. Šogad ieplānots sākt moderna desu ceha celtniecību.

SIA „ŽABO” ieguvusi ES sertifikātu ražotnei, bet pašu nopelnītā nauda (daži simti tūkstošu latu) tika ieguldīta modernizācijā. Ražotnē uzstādīta moderna iekārta, kas sagatavo malto gaļu desu izstrādājumiem. Tika iegādāta jauna vakuuma līnija produkcijas iepakošanai. Uzņēmuma sekretāre Marina Mureviča rāda desu un gaļu vakuuma iepakojumā, kas šobrīd ir populārs daudzviet pasaulē. Uz galda ir īpaši dāvanu maisiņi ar rūķiem, salavečiem un citiem Ziemassvētku un Jaungada zīmējumiem. Darbinieki nosprieduši, ka pircējiem arī gaļas izstrādājumus var piedāvāt dāvanu noformējumā.

Uzņēmuma „ŽABO” sauklis ir „Kāda apetīte, tāds garastāvoklis!” Darbinieki lepojas ar to, ka palielinājies viņu saražotās produkcijas cienītāju skaits gan Latgalē, gan citos reģionos un Rīgā. Tiek ražoti vairāk kā 80 produkcijas veidi (60 – 70 tonnas mēnesī), un gandrīz visas desas, kūpinājumi un citi izstrādājumi ir pieprasīti lielveikalos un gaļas veikalos. Pagājušajā gadā SIA ”ŽABO” apgrozāmie līdzekļi sasnieguši gandrīz vienu miljonu latu, un, kā uzskata Marina Mureviča, tas mazam uzņēmumam esot labs sasniegums. Tirgū parādījušies jauni, taču pircēju jau iecienīti izstrādājumi –cūkas kakls ar garšvielām, filejas rulete, firmas salami u.c. Kvalitātes ekspertu atzinību saņēmusi SIA „ŽABO” ražotā „Krakovas desa”.Jautāju, vai pašiem darbiniekiem arī garšo saražotā produkcija. „Mēs pircējam varam piedāvāt tieši to, kas mums pašiem garšo,” apgalvo Vera Petrova. Pircēju interesēs tika atvērti arī firmas veikali Daugavpilī, kur tirgo arī svaigu gaļu. Veikalā netālu no autoostas ierīkota kafetērija, kurā bieži iegriežas autobusu vadītāji.

Svaigu liellopu gaļu un cūkgaļu uzņēmums iepērk Latvijā, bet atdzesētu cūkgaļu piegādā Vācijas un Polijas partneri. Višķu uzņēmums „Latgales bekons” ir lielākais cūkgaļas piegādātājs.Uzņēmuma vadošie speciālisti tiek komandēti pieredzes apmaiņas braucienos pie ārzemju kolēģiem, piemēram, Vācijā viņi mācījušies, kā var uzlabot garšu ar tradicionālām un eksotiskām garšvielām.

Kalkūnes pagasta padomes priekšsēdētājs Arnotijs Cimoška pastāstīja, ka uzņēmums „ŽABO” savu produkciju regulāri dāvina arī pagasta un rajona rīkoto pasākumu svētku galdam.

 

Latgales Laiks


Прочитано 12899 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv Эл. почта Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Другие материалы в этой категории: « Ražots Latvijā - Rīgas miesnieks Pirtnieku gaumē – žāvējumi kā mājās »
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO