Wed03202019

Last update09:18:21

Публикации Мясная индустрия Kombināts ar attīstības vīziju
Понедельник, 01 Июля 2002 00:00

Kombināts ar attīstības vīziju

Автор 

Rēzeknes gaļas kombināts īsā laikā ierindojies starp lielākajiem gaļas pārstrādātājiem Latvijā Pēc divu lielāko pārtikas pārstrādes uzņēmumu - Rēzeknes piena konservu kombināta un gaļas kombināta - bēdīgā bankrota, rēzeknieši jau bija samierinājušies, ka uz viņu galda nekad vairs neparādīsies produkti ar Rēzeknes marku.


Tāpēc daudzi bija visai pārsteigti, kad pavisam nesen veikalos pārdevējas sāka laipni piedāvāt gaļas produkciju, īpaši lepni piebilstot, ka šīs desas ražotas tepat Rēzeknē. Grūti bija noticēt, ka bankrotējušā uzņēmuma vietā nodibinātajam SIA Rēzeknes gaļas kombināts tik īsā laikā izdevies atdzimt gluži kā Fēniksam no pelniem, atgūt pircēju uzticību un sīvā konkurencē kļūt par vienu no pieciem lielākajiem gaļas pārstrādātājiem Latvijā.

Kā uzskata SIA Rēzeknes gaļas kombināts valdes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks, kombināta veiksmes pamatā esot pavisam vienkāršas lietas - rūpīga tehnoloģiskā procesa ievērošana, kvalitatīva produkcija, mārketings un darbinieku motivācija strādāt. Viņš vēl pasmaida un piebilst, ka, protams, vajadzīgs arī mazumiņš veiksmes. Patlaban uzņēmuma vadībai ir sava attīstības vīzija - vispirms sakārtot kombināta tehnoloģiskās iekārtas atbilstoši Eiropas Savienības prasībām un tad, izmantojot SAPARD līdzekļus, sākt būvēt jaunu kombināta ēku, lai paplašinātu produkcijas eksportu uz austrumiem.

Padomju uzņēmums pārtop no jauna Bankrotējušo kombinātu, kurā bija tikai pilnīgi novecojušas padomju laika iekārtas, jaunie īpašnieki iegādājās izsolē. Kā stāsta Guntis Piteronoks, desmit brīvvalsts gados kombināta vadība nebija papūlējusies ieguldīt tajā nevienu santīmu. Nācās sākt visu no jauna, ņemot kredītus un investējot uzņēmumā vairāk nekā pusmiljonu latu, meklējot kvalificētus strādniekus un inženiertehniskos darbiniekus. Kombinātam būs savdabīga jubileja - 2001.gada 1.jūlijā tika saražots pirmais desas līkums.

Tagad Rēzeknes gaļas kombināts ražo vairāku veidu desas, no tām pieprasītākā ir dūmdesa, Rāznas un Doktordesa, kūpinātie cīsiņi Knakeri. Izejvielas tiek iepirktas tepat Latgalē - gan lielākajos novada gaļas audzēšanas uzņēmumos Latgales bekons, Šķaunes bekons un Viļānu selekcijas un izmēģinājumu stacijā, gan arī neatraidot vietējo zemnieku kūtiņās izaudzētos lopus. G.Piteronoks uzskata - lai ražotu augstas kvalitātes produkciju, vajadzīga arī labas kvalitātes izejviela, tāpēc kombinātā nezināmas izcelsmes gaļa nenonāk.

Cehos būs vagari Atšķirībā no daudzreiz dzirdētām žēlabām par stingrajām un nepiepildāmajām Eiropas Savienības prasībām, G.Piteronoks šos noteikumus uztver kā pašsaprotamu lietu uzskatot, ka tie vēl vairāk mobilizēs uzņēmuma darbiniekus un ļaus ražot pilnvērtīgāku produkciju. Rēzeknes gaļas kombinātā ieviesta HACCAP kontroles sistēma, arī katrā cehā ir kontrolieris, kas stingri uzraudzīs, vai tiek ievērots tehnoloģiskais process. «Piemēram, ja gaļas gabaliņš nokrīt uz grīdas, tam nekādā ziņā nav jānonāk atpakaļ ražošanā,» saka G.Piteronoks. «Mēs taču apzināmies, ka barojam tautu.

Ar mūsu produkciju dienā vidēji mielojas ap 100 000 iedzīvotāju, tāpēc esam atbildīgi par to, lai viņu veselībai nedraudētu briesmas,» nopietni skaidro G.Piteronoks un aicina aplūkot kombināta cehus, kur strādniecēm, arī pie asiņainiem liemeņiem strādājot, ir sniegbalti virsvalki. Ražotājiem kļūst par šauru Līdzšinējās telpas SIA Rēzeknes gaļas kombināts jau kļuvušas par šaurām, tāpēc šogad plānots sākt būvēt jaunu kombinātu Greiškānu pagastā Rēzeknes pievārtē, kas nodrošinās darba vietas vēl vairākiem desmitiem rēzekniešu.

Uzņēmuma attīstību G.Piteronoks redz tirgus paplašināšanā ar kaimiņvalstīm, it īpaši Krieviju, jo Rēzekne ir lielākā Latvijas pierobežas pilsēta, un būtu grēks neizmantot šo vēsturiski izveidojušos situāciju. Jau tagad kombinātam ir pārrunas par nelielām partijām ar Maskavu un Sanktpēterburgu. Perspektīvā Rēzeknes gaļas ražotāji Krievijas patērētājiem grib piegādāt īpaši kvalitatīvu produkciju, kas gan nebūs lēta, tomēr, izpētot Krievijas lielo pilsētu tirgu, secināts, ka arī tur pircēji vēlas nogaršot labu pārtiku, un Latvijas precēm Krievijā joprojām ir laba slava. Kombināta vadība bažījas par valdības iecerēto cūkgaļas tirgus aizsardzību, jo tā rezultātā augs izejvielu cena un Latvijas gaļas pārstrādātāju produkcija cenas ziņā vairs nespēs konkurēt ar lētākajām Lietuvas un Igaunijas precēm.

«Pagaidām mēs cenas ziņā esam līdzīgi un veiksmīgi konkurējam, taču, ja valdība nedomās par pasākumiem gatavās produkcijas intervencei, izdzīvot būs grūti, jo daudzu patērētāju izvēli joprojām nosaka cena. Nevaram prasīt, lai pircēji būtu patrioti un lētākas importa desas vietā izvēlētos Latvijas ražojumu, lai cik tas būtu kārdinošs,» saka G.Piteronoks.

*** Uzņēmuma CV

Dibināts: 2001.gadā
Īpašnieki: Guntis Piteronoks un vēl četras privātpersonas
Darbinieku skaits: ap 100
Peļņa: 2002.gadā - 22 tūkstoši latu
Ieguldītās investīcijas: 0,5 miljoni latu

Avots: SIA Rēzeknes gaļas kombināts

Diena

 

Прочитано 4114 раз
Оцените материал
(1 Голосовать)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv Эл. почта Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO