Sun06162019

Last update09:18:21

Вторник, 28 Сентября 2010 08:43

Demarsch jaunumi

Автор 
Labdien septembrī!

Klāt kārtējais jaunumu apkopojums. Tāpat kā līdz šim, šeit Jūs atradīsiet pamatinformāciju gan par šī brīža aktuālajām ES programmām, gan par programmām, kas tuvākajā laikā varētu kļūt aktuālas.

Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanai ražošanā

Šī gada novembrī tiks atvērta programma uzņēmējiem, kas paredzēta iekārtu iegādei un nemateriālo ieguldījumu veikšanai, lai ražošanā ieviestu jaunu produktu vai tehnoloģiju. Kopējais programmas finansējums ir 34 miljoni latu, vienam uzņēmējam maksimāli pieejamais atbalsta apjoms ir 35% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām, un tas nevar pārsniegt 1 miljonu latu.
Programmas ietvaros finansējumu piešķirs:
- jaunu iekārtu iegādei (tai skaitā piegādes, uzstādīšanas un apkalpojošā personāla instruktāžas izmaksas);
- nemateriāliem ieguldījumiem (patentu un licenču iegādes izmaksas), kas tieši saistītas ar jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanu ražošanā.
Īpaši atbalstāmas nozares:
- Pārtikas rūpniecība;
- Kokrūpniecība
- Ķīmiskā rūpniecība un tās saskarnozares, tai skaitā farmācija un biotehnoloģija;
- Elektrisko un optisko iekārtu ražošana;
- Informāciju un komunikāciju tehnoloģijas;
- Mašīnbūves un metālapstrāde, tai skaitā videi draudzīga, atjaunojamo resursu enerģētika.

Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings

Labas ziņas no LIAA – arī nākošgad komersantiem būs pieejama izstāžu programma. Īpaši laba ziņa ir pārtikas pārstrādes uzņēmumiem – beidzot ārējo tirgu apgūšanas programmā varēs kandidēt arī tie.
Vēl viens jaunums – šajā programmā projektus varēs iesniegt arī pašvaldības (lai popularizētu Latviju kā tūrisma galamērķi) un ostu pārvaldes.

Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā – katrai privātmājai pa saules kolektoram vai vismaz siltumsūknim.

Tiek plānots, ka programma varētu būt atvērta šī gada nogalē/2011.gada sākumā, un kopējais pieejamais programmas finansējums ir 11 399 481.00 latu. Privātmājas īpašniekam maksimāli pieļaujamais programmas finansējums ir 7000.00 latu, bet daudzdzīvokļu namu īpašniekam – 60 000.00 latu.

Gaidām, kad Lauku atbalsta dienests atkal atvērs savu „pūra lādi”
Lauku atbalsta dienests drīzumā izsludinās projektu pieteikumu iesniegšanas konkursus tādās programmās kā Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu), Tūrisma aktivitāšu veicināšana un Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana. Šīm programmām jau iepriekš ir bijuši vairāki uzsaukumi, un tās ir ieguvušas lielu esošo un topošo lauksaimnieku ievērību un atzinību.
Plānots, ka programmas tiks atvērtas šī gada nogalē, kas nemaz vairs nav aiz kalniem, tāpēc jau laicīgi jāsāk strādāt pie projektu ideju apkopošanas un projektu pieteikumu izstrādāšanas, lai sasniegtu maksimāli pozitīvu rezultātu. Ja Jums ir radusies laba projekta ideja, kurai Jūs patiesi ticat, tad droši nāciet, un mēs palīdzēsim, lai kopīgiem spēkiem sagatavotu labāko projektu!
Kad būs zināmi precīzi projektu iesniegšanas termiņi un būs aktualizēti saistošie MK noteikumi, noteikti izvietosim šo informāciju mūsu mājas lapā un arī turpmākajos jaunumu apkopojumos!

Par VISU programmu ietvaros atbalstāmajām aktivitātēm var izlasīt pielikumā.

Laiks rosībai!

Kontakti:
Telefons: 67374113
E-pasts: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Mājas lapa: www.demarsch.lvПрочитано 6483 раз
Оцените материал
(0 голосов)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Сайт: www.meatinfo.lv Эл. почта Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO