Sat08242019

Last update09:18:21 pm

Wednesday, 11 July 2012 00:00

Valdība pieņem specifiskas prasības gaļas marķēšanai Latvijā

Written by 

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi noteikumus "Latvijā iegūtas un vietējā tirgū izplatāmas gaļas, maltas gaļas, mehāniski atdalītas gaļas, gaļas izstrādājumu un gaļas produktu marķēšanas noteikumi", ko otrdien, 10.jūlijā, apstiprināja valdība, portālu Diena.lv informēja Zemkopības ministrijas pārstāve Rūta Rudzīte.

Jaunie noteikumi nepieciešami, lai noteiktu specifiskās marķēšanas prasības, kuras nav noteiktas Eiropas Savienības (ES) normatīvajos aktos, bet ko ir atļauts noteikt dalībvalstij ar nacionālo regulējumu.

Noteikumi nosaka specifiskās marķēšanas prasības nagaiņu gaļai, kas iegūta, dzīvnieku neatliekamā kārtā kaujot ārpus kautuves atbilstoši prasībām (piemēram, ja govs ganībās lauzusi kāju), un maltajai gaļai, kurā ir no ES normatīvajos aktos aktiem noteiktajiem kritērijiem atšķirīga tauku, saistaudu un gaļas proteīnu attiecība, tāpat arī nelielam daudzumam mājputnu un zaķveidīgo gaļas.

Jaunie noteikumi regulēs arī specifiskās marķēšanas prasības medījamo dzīvnieku gaļai nelielā daudzumā un gaļai, kuras izplatīšana svaigā veidā ir aizliegta un kuras pārstrādei noteikti ierobežojumi, un arī svaigai gaļai un gaļas izstrādājumiem, kas iegūti no dzīvniekiem, kuri kauti atbilstoši reliģisko kopienu tradicionālajām gaļas ieguves metodēm.

Jaunais regulējums vienlaikus arī noteic, ka gaļai, kas iegūta no dzīvniekiem, kuri kauti atbilstoši reliģisko kopienu tradicionālajām gaļas ieguves metodēm, marķējumā brīvprātīgi var iekļaut norādi par kaušanā izmantoto metodi.

Noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

Avots: diena.lv

Read 4088 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO