Wed12122018

Last update09:18:21

Ziņas Latvijas gaļas tirgus ziņas Kurzemnieki aizdzen musulmaņu gaļas uzpircējus
Otrdiena, 29 septembris 2009 00:00

Kurzemnieki aizdzen musulmaņu gaļas uzpircējus

Uzrakstīja 

Musulmaņi sākuši apbraukāt Latvijas lopkautuves, meklējot sev piemērotus gaļas produktus. Tomēr ne visi latviešu miesnieki ir ar mieru kaut lopus pēc islama tradīcijām.

Ne visas Latvijas lopkautuves ar sajūsmu sagaida musulmaņu gaļas uzpircējus. Latvijas rietumkrastā – Paplakas kautuvē viņus pasūtīja vienu māju tālāk.
Pirms pāris nedēļām Saeima ne bez kaislībām pieņēma grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas atļāva pie mums kaut lopus atbilstoši musulmaņu tradīcijām, viņus iepriekš neapdullinot. Tādējādi tika prognozēts, ka Latvijas lopkopji varēs „uzvārīties” un savu produkciju eksportēt musulmaņu kopienām visā plašajā pasaulē.

Pirmie atraidījumi

Tomēr musulmaņu gaļas iepircēju misija Latvijā ir piedzīvojusi arī pirmos atraidījumus. Liepājas laikraksts „Kurzemes Vārds” raksta, ka viena no pirmajām mūsu valsts lopkautuvēm, kas aizdzinusi islāmticīgos, ir Paplakā, Priekules novadā. Kurzemnieki musulmaņu miesniekus pasūtījuši uz visām četrām debess pusēm.

Uzņēmuma „Paplakas kautuve VPK” vadītāja Aksana Jansone pavēstīja, ka nevēlas pārkārtot kautuves darbu, jo musulmaņu piedāvātā cena ir visnotaļ niecīga . „Es paskatījos viņu piedāvāto cenu lapu, un pateicu „nē”. Lai meklē muļķus citur,” „Kurzemes Vārdam” stāstīja Jansone.
Tai pašā laikā viņa uzsvēra, ka musulmaņu piedāvājums citiem viņas kolēģiem var izrādīties arī uzrunājošs: „Ja uzņēmums līdz šim nav eksportējis gaļu, bet strādājis tikai vietējam tirgum, tad šī iespēja var likties vilinoša. Cenas starpība ir apmēram 20 santīmu par kilogramu. Turklāt uzņēmumam, strādājot tikai vietējam tirgum, nemaz nav iespējams pastāvēt, jo cenas ir ļoti zemas.”

Saeima grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā pieņēma, lobējot dažus uzņēmumus, kuri gribēja gaļu eksportēt uz musulmaņu zemēm. Pirmām kārtām šī likuma grozījumi bija kā svaigs ūdens malks tuksnesī Jēkabpils novada gaļas pārstrādes uzņēmumam „Viesuļi”. Tā valdes priekšsēdētājs Normunds Teicāns bija gandarīts, ka tagad vairākkārtīgi palielināsies kautuves apgrozījums un peļņa. Ja līdz šim „Viesuļos” pusgada laikā nokāva ap 700 liellopu, tad tagad šis skaits varētu būt ap 2000. Tai pašā laikā Teicāns ir sajūsmināts arī par to, ka tagad mūsu lopkopji saņems vairāk naudas, jo pašlaik Latvijā ir zemākās gaļas iepirkuma cenas Eiropā.

Elmārs Barkāns
Kas Jauns

{jcomments on}
 

Lasīts 6215 reizes
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Mājas lapa: www.meatinfo.lv
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO