Fri02212020

Last update09:18:21 pm

Monday, 08 February 2010 00:00

Rīgas miesnieks: Latvijas iedzīvotāji patēriņa paradumos ir konservatīvi

Written by 
Latvijas iedzīvotāji savos patēriņa paradumos ir salīdzinoši konservatīvi, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" sacīja gaļas pārstrādes uzņēmuma "Rīgas miesnieks" valdes priekšsēdētājs Juhans Mats (Juhan Matt) un mārketinga direktore Juliāna Juškeviča.

"Mēs esam ievērojuši, ka Latvijas patērētāji pārsvarā izvēlas tradicionālus un gadu gaitā pārbaudītus produktus," norādīja Juškeviča. Viņa klāstīja, ka tas novērojams arī tagad - krīzes laikā būtu gaidāms, ka cilvēki pārietu uz zemākas kvalitātes un lētākiem produktiem, tomēr daudzi paliek uzticīgi tiem produktiem, ko pirkuši vienmēr, piemēram, dūmdesām.


Daļai iedzīvotāju patēriņa paradumi tomēr mainās, norādīja Juškeviča. "It īpaši jauni cilvēki vairāk ceļo, līdz ar to nogaršo ko jaunu, un vēlme izmēģināt jaunas lietas arvien pieaug," viņa paskaidroja un piebilda, ka tas ļauj cerēt uz veiksmīgu jaunu produktu ieviešanu - ja ne visā valstī, tad vismaz lielajās pilsētās.

Mats savukārt atzina, ka pašlaik krīzes dēļ pārtikas uzņēmumi baidās ieviest jaunas lietas, jo nav droši par iznākumu. Viņš pastāstīja, ka pašlaik droši ir ražot tikai vārītās desas, cīsiņus vai salami, savukārt inovatīvākas ieceres rūpīgi jāapdomā.

Saskaņā ar viņa teikto pašlaik pieprasītākie gaļas produkti ir vārītās desas un cīsiņi, taču aizvien palielinās svaigās gaļas patēriņa īpatsvars. "Cilvēki arvien vairāk izvēlas nopirkt gaļu un gatavot paši. Kopējā apmērā šo produktu īpatsvars joprojām ir salīdzinoši mazs, bet tas nepārtraukti palielinās," uzsvēra Mats.

"Rīgas Miesnieka" vadītājs prognozēja, ka jauna krituma gaļas tirgū šogad, visticamāk, nebūs, taču atkal atļauties iegādāties dārgākas preces un atgriezties pie agrākajiem paradumiem cilvēki varētu pēc 2010.gada.

Patēriņa paradumi atkarīgi arī no patērētāju zināšanu līmeņa, minēja Mats un paskaidroja, ka, sākoties krīzei, cenu kritums bija saistīts arī ar izmaiņām produktu izejvielās, jo ražotāji meklēja lētākus gaļas aizvietotājus. "Patērētāji to bieži vien nav pat pamanījuši, jo, pēc viņu domām, gaļa ir un paliek gaļa. Tomēr, ja jūs papētīsiet, pašlaik tirgū ir pieejami pat diezgan daudz desu un cīsiņu, kuru izejvielās vispār nav gaļas," viņš klāstīja.

Mūsdienās ir daudz garšvielu, ar kurām vajadzīgajā veidā var mainīt produkta garšu, apliecināja Mats. Viņš norādīja - lai arī pašlaik jau daudzi interesējas par E vielām jeb pārtikas piedevām, arī bez tām ir daudz faktoru, kam patērētājiem būtu jāpievērš uzmanība, tostarp gaļas aizstāšanai ar lētākām izejvielām, kā arī saldētas gaļas izmantošanai svaigas gaļas vietā.

"Domāju, ka kaut kas patērētāju izglītošanā šajā jautājumā būtu jādara arī valsts iestādēm," secināja "Rīgas miesnieka" valdes priekšsēdētājs. Viņš pauda viedokli, ka patērētāju zināšanu līmenis noteikti uzlabosies, taču tam nepieciešams laiks.

Diena.lv

{jcomments on}

Read 6739 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO