Thu02272020

Last update09:18:21 pm

Wednesday, 08 September 2004 02:00

Skandināvijas lielākais gaļas ražotājs sola pārmaiņas Baltijas gaļas tirgū

Written by 

Šodien Lietuvas uzņēmums a/s “Vilniaus mėsa” Viļņā atklāja jaunu gaļas pārstrādes rūpnīcu. “Vilniaus mėsa” īpašnieks ir “Atria Group” - lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums Somijā un nozīmīgākais gaļas produkcijas ražotājs Ziemeļvalstīs un Baltijā. Rūpnīcas izveidē investēti 5 miljoni eiro, un tās ražošanas jauda ir 50 tonnas gaļas produkcijas dienā, kas ļaus palielināt eksporta apjomus arī uz Latviju.

“Atria Group” 2003.gada jūlijā iegādājās Lietuvas uzņēmumu. Kā lielākajam gaļas produktu ražotājam Skandināvijā ar moderni aprīkotu ražotni Lietuvā tam ir ļoti labas pozīcijas, lai nodrošinātu Latvijas un Igaunijas tirgu ar Lietuvā ražotiem gaļas produktiem.

 

Pašreiz 20% “Vilniaus mėsa” produkcijas tiek eksportēti uz Baltijas valstīm. Latvijā produkti nopērkami kopš 2003. gada, un šobrīd “Vilniaus mėsa” ir lielākais Lietuvas gaļas produktu eksportētājs Latvijas tirgū. Lielākā daļa produktu tiek pārdota “VP Market” veikalos, bet šobrīd tiek risinātas sarunas arī par to piegādi citām tirdzniecības vietām. “Vilniaus mėsa” direktors Arnolds Višņausks (Arnoldas Vyšniauskas) informēja, ka intensīvas sarunas notiek arī ar Polijas tirdzniecības tīkliem. ““Vilniaus mesa” plāno palielināt eksporta apjomus arī uz Igauniju un sākt eksportēt produkciju uz Skandināvijas valstīm,” uzsvēra A. Višņausks.

Atklāšanas ceremonijā “Atria Group” prezidents Sepo Patelainens (Seppo Paatelainen) atzīmēja, ka investīcijas Lietuvā veicinājusi valsts attīstītā pārtikas industrija, kā arī izdevīgās pozīcijas, lai paplašinātos uz Poliju, Latviju un Igauniju. S. Patelainens arī piebilda, ka līdzekļi modernu tehnoloģiju ieviešanai jaunajā ražotnē tiks investēti regulāri.

““Atria Group” ir pārtikas ražošanas līderis gan Somijā, gan visā Skandināvijā. Mūsu mērķis, investējot Lietuvā, ir kļūt par nozīmīgu tirgus spēlētāju ne tikai Lietuvas gaļas produktu tirgū, bet arī kaimiņvalstīs,” uzsvēra Patelainens.

A.Višņausks informēja, ka ražotne atbilst visām Eiropas Savienības veterinārajām, higiēnas, vides un kvalitātes prasībām. “Lielākā daļa izejvielu tiek iepirkta no Lietuvas gaļas piegādātājiem, pārējā daļa no Eiropas Savienības. Visām izejvielām ir jāatbilst ES prasībām. Mēs esam izstrādājuši programmas, lai nodrošinātu visaugstāko kvalitātes kritēriju ievērošanu visos produktu izstrādes posmos, sākot jau no gaļas iegādes, piebilda A.Višņausks.

Uzziņai par “Atria Group”:“Atria Group” ir lielākais gaļas pārstrādes uzņēmums Somijā un lielākais gaļas produktu ražotājs Ziemeļvalstīs un Baltijā. Lielākie “Atria Group” ražošanas uzņēmumi ir “Atria Oy”, “Lithells AB”, “Liha ja Säilyke Oy” un “Vilniaus mėsa”. 2003. gadā grupas apgrozījums sasniedza EUR 765,1 milj. un peļņa - EUR 30,9 milj. 2004.gada pirmā pusgada laikā “Atria Group” apgrozījums palielinājies par 6,1% un sasniedza 397,9 miljonus eiro. 2004.gada pirmajos sešos mēnešos „Atria Group” ir investējis vairāk nekā 16,9 miljonus eiro. 3377 “Atria Group” uzņēmumu darbinieki rūpējas par produkcijas augsto kvalitāti. Vienas no atpazīstamākajām preču zīmēm Eiropā un Baltijas valstīs ir: “Atria”, “Chick”, “Duke´s”, “Forssan”, “Lithells”, “Sibylla”, “Fyrkanten”, “Grillköket” u.c.

 

FinanceNet 

 

Read 6978 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO