Tue10222019

Last update09:18:21 pm

Tuesday, 30 October 2007 02:00

KNAB: Rēzeknes gaļas kombināta nauda nav izmantota JL reklāmās

Written by 
KNABKorupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) secinājis, ka nav pamata apgalvojumam, ka SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" (RGK) nauda izmantota kā "melnā kase" partijas "Jaunais laiks" reklamēšanai vai citu šīs partijas izdevumu segšanai, portālu "Delfi" informēja KNAB.
 
Pērn 17.augustā KNAB, pamatojoties uz KNAB likumu, saņēma Ģenerālprokuratūras uzdevumu veikt pārbaudi, vai Finanšu policijas (FP) veiktajā pārbaudē RGK izņemtie materiāli nesatur ziņas par politiskās partijas finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī noskaidrot, vai laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze" 10.augusta un 16.augusta publikācijās minēto par iespējamo kādas amatpersonas pretlikumīgo dāvanu saņemšanu no RGK.

Pārbaudē uzņēmuma atbildīgās personas nav atzinušas, ka minētajās kladēs ir izdarījušas ierakstus vai parakstījušās pretī šiem ierakstiem, liecina KNAB informācija.

Izvērtējot pārbaudes lietā iesaistīto personu paskaidrojumus, argumentus un pārbaudē saņemtos dokumentus, KNAB amatpersonas secinājušas, ka FP ierosinātajā krimināllietā izņemtajās kladēs norādītās atzīmes nav pietiekams pierādījums apgalvojumam, ka RGK līdzekļi izlietoti partijas "Jaunais laiks" reklamēšanai vai citu šīs partijas izdevumu segšanai. Veiktajā pārbaudē nav konstatēts, ka partija "Jaunais laiks" saņēmusi RGK kladēs ar attiecīgajām atzīmēm norādītos līdzekļus.

Papildus konstatēts, ka nav iespējams veikt SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" kladēs esošo parakstu ekspertīzes, jo Rēzeknes tiesa FP krimināllietā RGK izņemtās klades ar pierakstiem un vairākas mapes ar uzņēmuma dokumentiem ir atdotas atpakaļ uzņēmuma amatpersonai un tā minētās klades ir iznīcinājusi. Savukārt Valsts tiesu ekspertīžu birojs neveic kopētu parakstu izpēti.

Sakarā ar minēto dokumentu iznīcināšanu šogad 19.aprīlī KNAB nosūtījis vēstuli Valsts ieņēmumu dienestam ar lūgumu piemērot SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" administratīvo atbildību par grāmatvedības kārtošanas nosacījumu neievērošanu, proti, grāmatvedības attaisnojuma dokumentu iznīcināšanu.

Izvērtējot Ģenerālprokuratūras vēstulē minētos faktus un pamatojoties uz otras pārbaudes ietvaros saņemto informāciju un paskaidrojumiem, netika konstatēti fakti, kas liecina, ka partijas "Jaunais Laiks" deputāte Ieva Zvejsalniece ir saņēmusi dāvanu no SIA "Rēzeknes gaļas kombināts".

Papildus konstatēts, ka nav iespējams noskaidrot uzņēmuma darbinieci, ar kuru toreizējam SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" valdes priekšsēdētājam ir bijusi laikrakstā "Neatkarīgā Rīta Avīze" minētā saruna.

Portāls "Delfi" jau rakstīja, ka pērn 17.augustā KNAB sāka vērtēt, vai FP pārbaudē RGK konfiscētie materiāli nesatur ziņas par politiskās partijas finansēšanas noteikumu pārkāpumiem.

FP 2005.gada 18.augustā veica pārbaudi RGK telpās Rēzeknē un konstatēja aplokšņu algu izmaksas par 14 876 latiem un 8939 latu nodokļu nesamaksāšanu. VID jau šā gada jūnija sākumā lūdza sākt kriminālvajāšanu lietā, taču prokuratūra to darīt atteicās. VID lēmumu apstrīdēja. Augusta sākumā Latgales tiesas apgabala prokuratūra lēmumu atcēla un nodeva lietu Rēzeknes pilsētas prokuratūrai.

Read 6501 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO