Fri10182019

Last update09:18:21 pm

Friday, 15 November 2013 00:00

Zīmoli paliks tie paši gan "Ķekavai", gan "Lielzeltiņiem" Featured

Written by 

"Zīmoli paliks tie paši gan "Ķekavai", gan "Lielzeltiņiem". Holdinga nosaukums neko neizteiks patērētājam, kurš desmitiem gadu pircis vistas ar "Ķekavas" vai "Lielzeltiņu" zīmolu. Starp citu, pēdējo mēnešu laikā "Ķekavas" produkciju ar šo zīmolu esam sākuši tirgot Lietuvas veikalu tīklos - panākumi ir ļoti labi," atzina lietuviešu holdings "Linas Agro Group" valdes loceklis Andrus Pranckevičs.

 

Lietuviešu holdings "Linas Agro Group" pēc Latvijas putnu pārstrādes uzņēmumu AS "Putnu fabrika Ķekava" ("Ķekava") un AS "Lielzeltiņi" iegādes neplāno mainīt minēto uzņēmumu zīmolus, intervijā biznesa atzina Pranckevičs.

"Jāatzīst, ka uzņēmumu produkcijas portfeli vēl neesam pārskatījuši, vēl nav bijis laika. Varbūt nedaudz mainīsies viena vai otra produkta apjomu proporcijas. Piemēram, uz Skandināvijas valstīm vairāk eksportēsim broileru krūtiņas, jo šajās valstīs aug pieprasījums pēc baltās gaļas, kā arī pēc "nagetiem". Savukārt stilbiņi, spārniņi, subprodukti tiks virzīti Āzijas tirgiem, kur vispār ir neizsmeļamas tirgošanās iespējas," norādīja Pranckevičs.
Savukārt saistībā par produkcijas cenu izmaiņām viņš atzina, ka patlaban tās vēl grūti prognozēt.

"Viena no galaprodukta veidošanas svarīgākajām sastāvdaļām ir graudu cena pasaules biržās. Patlaban tā ir zemāka nekā pagājušajā gadā. Tas maina pašizmaksu, kur putnu barības cena veido 60%. Otra galaprodukta veidošanas sastāvdaļa ir veikalu uzcenojums. Tā kā lielākais produkcijas noiets iet caur veikalu tīkliem, grūti pateikt, kā mainīsies cenas. Ja pircējs vēlas dzirdēt - jā, graudu cenas krīt, tātad produkti kļūs lētāki, - tā tas nenotiek. Drīzāk var gadīties, ka eiro dēļ cenas būs lielākas," atzina uzņēmējs.

Jautāts, vai "Linas Agro Group" plāno iegādāties Latvijā vēl kādu gaļas pārstrādes vai citu pārtikas ražošanas uzņēmumu, viņš atbildēja noliedzoši.

"Pagaidām noteikti nē, jānoliek stabili uz kājām līdz šim nopirktie uzņēmumi. Latvijā mums ir meitasuzņēmums SIA "Linas Agro", kura darbības profils ir graudu, minerālmēslu un sēklu tirdzniecība. Iespējams, ka nopirksim Latvijā kādu elevatoru vai uzbūvēsim graudu pārstrādes noliktavu, bet tas tad arī pagaidām būs viss," sacīja holdinga vadītājs.

Avots: LETA

Read 4336 times
Rate this item
(1 Vote)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO