Tue11122019

Last update09:18:21 pm

Thursday, 05 March 2009 02:00

Cūku karos laiž darbā "bakterioloģiskos ieročus"

Written by 

Protestējot pret nepamatoti lielu cūkkopības kompleksu būvi Latvijā, grupa aktīvistu nolēmusi pieprasīt publiskot rezistento baktēriju analīžu rezultātus Dānijas kapitāla cūkkopības kompleksos.

 

Prasību aktīvisti pamato ar Orhūsas konvenciju, kas prasa Eiropas Savienībā publiskot analīžu rezultātus cūkkopības komplekos ar lielu blīvumu. Šim kritērijam atbilst arī vairāki Latvijā izvietotie Dānijas kapitāla cūkkopības kompleksi, Db informēja Kuldīgas rajona z/s Kāparāji īpašniece Dina Lācara.

Šādu analīžu veikšanas nepieciešamību nosaka EK 2007. gada Lēmums par Kopienas finansējumu veicamajam apsekojumam Salmonella spp. un meticilīnrezistentā Staphylococcus aureus izplatības noteikšanai. Lēmumā teikts, ka vairākus gadu desmitus meticilīnrezistentā Staphylococcusaureus (MRSA) izraisītās infekcijas ir atzītas par nopietnu risku slimnīcās. Vairākās dalībvalstīs produktīvajos dzīvniekos nesen konstatēts jauns MRSA celms (ST398). Jo īpaši cūkas ir atzītas par nopietnu infekcijas avotu cūku audzētājiem vai to radiniekiem, ņemot vērā to tiešu saskarsmi ar šiem dzīvniekiem.

 "Interesanti, vai Latvijā vispār kāds veic šādas analīzes un kur tās publisko? " sacīja D. Lācara, norādot, ka nevienā sabiedriskajā apspriešanā šāds aspekts netiek skatīts.

Db jau rakstījis, ka vairākos Latvijas pagastos vietējie zemnieki, īpaši ar lauku tūrismu, bioloģisko saimniekošanu vai vēžu un zivju audzēšanu, iebilst pret lielajiem cūkkopības kompleksiem, norādot, ka to maksātie nodokļi ir pārāk niecīgi, bet ietekme uz vidi - postoša. Tomēr līdz šim tiesvedībā nonākušās lietas lemtas par labu cūkaudzētājiem.
Db.lv

{jcomments on}

 
Read 5820 times
Rate this item
(0 votes)
meatinfo

Единственный специализированный портал мясной отрасли в Латвии и странах Балтии.
По вопросам размещения рекламы или по другим вопросам на e-mail

Website: www.meatinfo.lv
Login to post comments

Каталог

Каталог оборудования RISCO

Каталог

Вакуумные шприцы-наполнители нового поколения

Новый каталог фирмы RISCO